Як визначити брехню.

Завжди неприємно усвідомлювати, що ваш співрозмовник каже неправду, проте ще більш неприємно повірити в явну брехню і почувстовать себе в дурному положенні. Як же визначити, чи обманює вас співрозмовник?
Інструкція
1
Спілкуючись з людиною, уважно стежте за його жестами, мімікою і емоціями - вони можуть сказати дуже багато про те, бреше людина чи говорить правду. Жести людини, яка свідомо бреше, стають скутими і злегка метушливими.
2
Людина неусвідомлено тягне руки до обличчя, намагається закрити ними вуха, руки або очі, доторкається до носа або до вуха, а також відводить погляд, якщо ви намагаєтеся подивитися йому в очі.
3
Брехня проявляється в різкій зміні емоційного забарвлення - співрозмовник може говорити дуже емоційно, але все емоції раптово і різко можуть зникнути, а потім так само раптово з'явитися знову. Обманщик може уповільнено або навпаки надто різко і швидко реагувати на ваші слова і репліки.
4
Його вираз обличчя і інтонація часто не відповідають один одному - він може посміхнутися там, де немає приводу для посмішки, і його міміка може бути зовсім не пов'язана з його промовою. Якщо брехун говорить про щось приємне і радісне, його особа може бути похмурим і похмурим.
5
Слідкуйте за виразом очей при посмішці співрозмовника - якщо погляд залишається нерухомим, а губи посміхаються - швидше за все, вас обманюють.
6
Рухи очей в цілому можуть добре ідентифікувати брехуна - при порушенні неприємною для нього теми, очі рухаються різко вправо вверх, а потім вліво вниз, уникаючи прямого погляду на вас.
7
Якщо людина бреше - він буде потирати пальцями повіки, прикривати очі і закривати їх руками. Руки брехуна постійно відчувають потребу щось смикати і перебирати.
8
В процесі спілкування обманщик буде всіма силами намагатися відвести від вас погляд, а також неусвідомлено відгороджуватися від вас різними предметами - кухлем, пляшкою, книгою або чимось ще.
9
При конкретному питанні брехун може ухилятися від чіткої відповіді, даючи вам замість конкретики неясні натяки, уникає в мові займенників та яскравих інтонаційних виділень, а також намагається піти від теми.