Як плести темляк.

Темляк - це прикраса для ножа, сплетене з шнура або мотузки. Втім, темляк виконує не тільки декоративну функцію. Наприклад, він робить більш зручним використання ножів з короткою або вузької рукояткою. Сплести темляк досить просто - для цього потрібен лише відповідний матеріал і знання кількох прийомів плетіння.
Вам знадобиться
  • - шнур або тонка мотузка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Оберіть матеріал. Темляк краще плести з синтетичного шнура, оскільки цей матеріал зносостійкий і не гниє від вогкості. Крім того, кінці синтетичного шнура можна заплавити, і це буде більш надійним кріпленням, ніж традиційний кінцевий вузол. Шнурок бажано підібрати круглий, а не плоский. Довжина і товщина шнура визначають майбутні розміри виробу, тому, наприклад, для об'ємного і короткого темляка слід підбирати грубий і товстий шнур довжиною до 50 см. Колір шнура для темляка, який передбачається використовувати на природі, краще підбирати яскравий, щоб він був добре помітний в траві або на снігу.
2
Візьміть ніж, до якого ви хочете прикріпити темляк. В кінці рукоятки ножа має бути отвір для кріплення темляка. На деяких невеликих ножах з металевою рукояткою є особлива петля. Якщо ні петлі не отвори у вашому ножі немає, необхідно акуратно просвердлити дірочку діаметром до 5 мм.
3
Візьміть два відрізки шнура довжиною близько 25 см. Вони можуть бути одного кольору, але темляки, сплетені з різнокольорових мотузок, виглядають набагато нарядней. Просмикніть один з шнурів в отвір на рукоятці ножа і зав'яжіть простим вузлом, з'єднавши з центром другого шнура.
4
сплітаються отримані чотири шнура в клітку. Для цього необхідно всі кінці накладати один на одного під прямим кутом, таким чином, щоб кожен попередній шнур проходив під перебувають попереду. Затягуйте плетіння досить туго, чим щільніше переплетені шнури у виробі, тим акуратніше і довговічніше виходить темляк.
5
Зауважте вузол на кінці темляка. Обрізані кінці подровняйте або заховайте всередину виробу. Можете попередньо їх оплавити над полум'ям, щоб запобігти розпускання вироби. Однак слід пам'ятати, що заплавленим темляк неможливо буде розпустити при бажанні і доведеться просто зрізати з рукоятки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SOdsAWcv6Wc
Корисна порада
темляка можна прикрасити не тільки ножі, але і будь-яке придатне для цього туристичне спорядження - наприклад, ліхтарик або коробочку з компасом.