Як виконати команди консоль.

Навіть при роботі в сучасних операційних системах кваліфіковані користувачі не гребують командного рядка. Навчившись їй користуватися, ви зможете виконувати багато операцій значно швидше, ніж через графічну систему меню.
Інструкція
1
Якщо ви користуєтеся операційною системою DOS будь-якої версії і будь-якого виробника, для виконання команди в командному рядку просто закрийте той додаток, що запущено в даний момент. Деякі програми, наприклад, менеджери файлів Norton Commander, Volkov Commander, DOS Navigator, дозволяють виконувати команди і без закриття програми. При необхідності автоматично виконати послідовність команд відкрийте будь редактор, що підтримує формат «тільки текст», після чого наберіть цю послідовність, розміщуючи кожну з цих команд на новому рядку. Збережіть текст у файл з розширенням BAT. Запустіть його, і він почне автоматично виконуватися. Якщо в одній папці є два файли з однаковими назвами, але один з них має розширення COM або EXE, а другий - BAT, при введенні імені файлу без розширення почне виконуватися останній.
2
В операційній системі Windows 95 або Windows 98 є два способи запуску командного рядка. Щоб скористатися першим з них, перезапустіть машину в режимі емуляції MS-DOS. Для того ж, щоб скористатися другим способом, натисніть клавішу «Пуск», в меню виберіть пункт «Виконати», після чого введіть рядок command. У другому випадку ви не втратите багатозадачність.
3
В операційних системах сімейства Windows починаючи з NT перший з описаних вище способів переходу в командний рядок непрацездатний. Користуйтеся тільки другий, але замість command вводите cmd. Візьміть до відома, що в будь-якій версії Windows можна створювати і запускати BAT-файли аналонічно тому, як це робиться в DOS.
4
В операційній системі Linux існує два способи виходу в командний рядок. Щоб скористатися першим з них, натисніть одночасно клавіші Ctrl, Alt і Fn, де n - номер консолі (від 2 до 4). Програми, запущені в графічному інтерфейсі, продовжать роботу. При необхідності, введіть логін і пароль. Для повернення до графічного інтерфейсу натисніть клавіші Alt і Fn, де n дорівнює 5 або 7, залежно від дистрибутива. Для того ж, щоб скористатися другим способом, запустіть будь-який емулятор консолі (наприклад, xterm або Konsole).
5
В Linux також можна створювати і запускати пакетні командні файли. Їх зберігайте без будь-якого розширення. Перед запуском таких файлів зробіть їх запускаються такою командою: chmod 755 ./імя_файлаДля запуску файлу введіть іншу команду: ./имя_файла
6
Незалежно від використовуваної ОС і способу введення команд, після набору кожної з них натискайте клавішу Enter. У документації до Linux може зустрічатися застаріла назва цієї клавіші - Return.