Як паяти феном.

Люди, що займаються зборкою різних електронних пристроїв, часто стикаються з проблемою споювання дрібних деталей. Далеко не кожен паяльник може впоратися з дуже маленькими резисторами. А якщо вони знаходяться в безпосередній близькості один від одного, то задача стає практично нездійсненним. Тому був придуманий термоповітряний спосіб спайки.
Інструкція
1
Покладіть на стіл лист заліза. Він необхідний для того, щоб гарячі елементи не розплавили стіл і не залишили на ньому слідів. Також можна використовувати старий алюмінієвий піднос. Покладіть плату, на яку потрібно припаяти резистори, вгору робочою поверхнею.
2
Візьміть флакон з флюсом і нанесіть тонкий шар на місце спайки. Для цього використовуйте маленьку пензлик. Дайте просохнути платі. Використовуйте флюс тільки на рідкій основі. Якщо ви покладете товстий шар густого флюсу, то під тиском повітря високої температури він почне бризкати і резистори розлетяться в різні боки.
3
Прогрейте паяльник до робочої температури. Тепер нанесіть припой. Необхідна кількість для кожної площадки потрібно обчислити експериментальним шляхом. Припою має бути достатньо, щоб резистор міг добре припаятися. Зверніть увагу, що для нанесення потрібно використовувати паяльник відповідного розміру. Якщо паяльник занадто великий, то скористайтеся спеціальними насадками, які змінюють розмір робочої поверхні. Дайте нанесеному приспіваю охолонути.
4
Нанесіть ще один тонкий шар флюсу і відкладіть плату сохнути. Коли флюс висохне, то стане липким. Включіть фен. Встановіть температуру і потужність потоку повітря приблизно на середину. Відкладіть його прогріватися. Візьміть просохла плату. Пінцетом акуратно укладіть резистори на призначені для них площадки. Ретельно вирівняйте всі елементи. Слідкуйте за тим, щоб вусики резисторів лежали чітко на своїх місцях.
5
Візьміть прогрітий фен і включіть температуру і потужність потоку повітря на максимум. Піднесіть сопло до нижніх частинах резисторів і плавно проведіть від кінця до кінця. Ви побачите, як припой активується. Резистори припаяти і встануть паралельно один одному. Переверніть плату і повторіть процедуру з іншими кінцями резисторів. Дайте платі охолонути. перевірте якість спайки на звороті плати.
Корисна порада
Обережно поводьтеся з феном і паяльником. Працюйте тільки на металевому листі.