Як вибрати акордеон. Як вибрати для себе музичний інструмент.

Акордеон являє собою музичний інструмент, при покупці якого необхідно враховувати деякі правила. В іншому випадку якість відтворюваних мелодій буде досить низько.
Вам знадобиться
  • акордеон, поради при купівлі
Інструкція
1
Перш за все, огляньте зовні музичний інструмент, щоб виключити ймовірність дефектів корпусу. Найбільш поширеними видами зовнішніх дефектів можуть бути подряпини, вм'ятини, тріщини, отвори в хутрі, зіпсовані ремені і т.д. Будь-яка деформація корпусу негативно відбивається на роботі акордеона.
2
Далі відбувається безпосередня перевірка музичного інструменту на якість звуку. Для цього розведіть і зведіть хутро без натискання будь-яких клавіш. Це дозволить виключити вірогідність пропускання повітря через отвори, які не видно на перший погляд. Таким чином, швидкий вихід повітря свідчить про непридатність хутра.
3
Після цього перевірте якість натискання всіх клавіш і кнопок (у тому числі, «душник» - кнопка для спуску повітря). Якісний акордеон не повинен мати западаючих або дуже туго натискаються клавіш. По висоті всі клавіші повинні знаходитися на одному рівні.
4
Пряме якість звучання перевіряйте за допомогою програшу хроматичних гам. За допомогою слуху визначте рівень настройки музичного інструменту. Жодна клавіша або кнопка на обох панелях не повинна витягувати хрип або скрип. Всі регістри повинні з легкістю перемикатися, а при натисканні іншого регістра автоматично повертатися в початкове положення.
Зверніть увагу
При покупці акордеон з рук необхідно звернути увагу на попереднього власника, так як за зовнішнім виглядом можна визначити ставлення і ступінь догляду за музичним інструментом.
Корисна порада
Слід зазначити, що по футляру можна визначити умови зберігання музичного інструменту. Наприклад, зсохнувся футляр свідчить про те, що акордеон тривалий час знаходився в приміщенні з високою температурою повітря. Відвологлий чохол - це ознака підвищеної вологості при зберіганні.
Правильно підібрати для себе гармонь - справа не найпростіше, особливо для новачка, тільки початківця освоювати цей прекрасний російський інструмент. Як часто кажуть старі гармоністи, вибір гармоні - це все одно, що вибір подруги життя. Щоб знайти собі відповідний інструмент не тільки за якістю, але і по душі, потрібно дуже уважно поставитися до процесу вибору і покупки.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили придбати собі цей музичний інструмент, в першу чергу, визначитеся, віддаєте перевагу ви фабричний виріб, пропоноване в музичних магазинах, або більш схильні до унікального інструменту, зробленому майстром на замовлення. Другий варіант скоріше підійде людям вже вміє грати на гармоні і добре уявляти, що саме їм потрібно.
2
Вибираючи гармонь в магазині, почніть з ретельного зовнішнього огляду. В першу чергу зверніть увагу на відсутність сколів, подряпин і тріщин на зовнішніх полірованих поверхнях. Їх наявність може говорити про неправильну транспортуванні і, відповідно, про можливі внутрішніх пошкодженнях.
3
Обов'язково перевірте герметичність корпусу. Для цього розтягніть і стисніть гармонь кілька разів, прислухаючись до звуків, створюваним рухом повітря. Потім перевірте якість клеєння Борін (складок гармошки) і надійність кріплення їх куточків. Якщо куточки закріплені слабо, в подальшому це призведе до втрати герметичності і швидкого зносу Борін.
4
Особливу увагу зверніть на стан і фортеця ременів гармоні. При інтенсивній експлуатації слабкі або неякісні ремені можуть почати рватися, що створює проблеми в безпеці як для інструменту, так і для самого музиканта.
5
Закінчивши із зовнішнім оглядом, переходите до перевірки кнопкового механізму. Для цього послідовно натисніть на всі кнопки (клавіші) правої і лівої руки. Майте на увазі, що якщо пружини кнопкового механізму занадто тугі, це може сильно ускладнювати гру і приводити до швидкого стомлення пальців. Якщо ж пружини навпаки ослаблені, то при різкому стисканні хутр буде чутно звуки планок через мимовільного відкриття клапанів. В ідеальному стані все кнопки повинні безперешкодно натискатися і повертатися в початковий стан без будь-якого заїдання.
6
Якщо у вас є розвинений музичний слух і музичний досвід, самостійно перевірте звукові планки. Якщо такого досвіду немає, попросіть когось із досвідчених гармоністів допомогти вам вибрати інструмент. Перевірку справності планок та настройки гармоні проводите на слух, розтягуючи і стискаючи міхи. Зверніть увагу, що в оптимальному стані планки повинні відгукуватися на найслабше рух хутрами, а при натисканні на кнопку, звук повинен виникати моментально і в повному обсязі свого звучання.