Як шліфувати колоди.

Шліфування - це необхідна обробка колоди, при якій зберігається краса дерева і сповільнюється процес його старіння. Після шліфування колоди стають можливі інші етапи обробки колоди перед остаточною обробкою.
Вам знадобиться
  • скобель, болгарка, шліфувальні круги (обдирні диски) різних діаметрів і різної зернистості, респіратор, переноска, вологомір, захисні окуляри
Інструкція
1
Перевірте деревину на вологість перед шліфуванням колоди. Показання приладу повинні складати не більше 19%. Деревина з підвищеним вмістом вологи не дозволить провести роботу по шліфовці з високою якістю. Визначте ступінь забруднення, ураження грибком і нерівності поверхні колод для оцінки майбутньої роботи.
2
Підберіть для шліфування колоди зернистість обдирного диска в залежності від стану поверхні колоди. Шліфовку колоди краще проводити 3 обдирного дисками: великим, середнім і дрібним. При грубих нерівностях взяти спочатку крупнозернистий диск, а після використовувати в роботі диски з меншим зерном. Використовуйте при шліфовці і обдирні диски різних діаметрів: на поверхні колоди - великий, у кутках - невеликий.
3
Починайте шліфовку колоди зверху вниз зворотно-поступальним рухом болгарки, знімаючи горби і нерівності колоди тонким шаром (не більше 1 мм). Шліфовку ж стіни з колод починайте знизу вгору. Грамотне поєднання послідовності обробки і правильно підібраного інструмента дозволить скоротити час на шліфування. Такий порядок робіт забезпечить плавність переходів і високу якість шліфування. Шліфування підкреслить природну красу дерева і змінить його колір - воно стає більш світлим. Тепер відшліфоване колоду готове до обов'язкової протигрибкової, протипожежної та іншої обробці для і збереження і поліпшення естетичного вигляду.
Зверніть увагу
Приділяйте увагу захисту органів дихання і очей від пилу. Одягніть перед початком робіт захисні окуляри і сепаратор. Це захистить від роздратування слизові оболонки носа і очі. Обережно використовуйте шліфувальну машину при обробці кутів і стиків.
Корисна порада
Шліфовку починайте після усушки, яка залежно від кліматичних умов місцевості займає кілька місяців. Переконайтеся в дотриманні цих термінів.