Як облаштувати зону відпочинку.

При облаштуванні зони відпочинку потрібно враховувати не тільки існуючі сприятливі кліматичні умови, а й характер господарів. Зона відпочинку може складатися з альтанки, фонтана, басейну, газону, живоплоту та іншими предметами ландшафтного дизайну. Підберіть до своєї зоні відпочинку затишну меблі і красиві рослини, а також внесіть в неї трохи індивідуальності.
Вам знадобиться
  • - матеріал для альтанки;
  • - будівельні інструменти;
  • - насіння квітів і рослин;
  • - аксесуари;
  • - матеріал для мощення майданчики;
  • - меблі;
  • - освітлення.
Інструкція
1
Головним елементом зони відпочинку є альтанка. Альтанка повинна поєднуватися за своєю конструкцією з дизайном саду і добре вписуватися в даний ландшафт. Альтанка може бути з самого різноманітного матеріалу - дерево, полікарбонат, цегла або метал. Також альтанку можна прикрасити позолотою, своєрідною різьбленням або розписом. Сучасна альтанка може стати не тільки затишною зоною відпочинку, але і яскравою індивідуальністю господарів.
2
При облаштуванні зони відпочинку важливо пам'ятати і про такий елемент дизайну, як меблі. Вона повинна бути міцною, комфортною і практичною. Матеріал садових меблів повинен добре протистояти несприятливим погодним умовам. Чудово впишеться в зону відпочинку дерев'яна, кована або плетені меблі. Столик можна поставити з комбінованого матеріалу - скла і кування або дерева і кування. Такий стіл буде виглядати дуже вишукано і стильно.
3
Ділянка, на якій розташовується зона відпочинку обов'язково необхідно замостити. Для мощення можете використовувати - плитку, клінкер, натуральний камінь, бетон або дерево. Найкраще виконуйте мощення у формі шестикутника, восьмикутника або овалу. Уникайте яскравих кольорів, зона відпочинку повинна складатися з натуральних і природних тонів, адже від цього залежить ваш відпочинок. Під листопадними деревами дуже красиво виглядатиме мощення з натурального каменю або плитки.
4
Облаштування зони відпочинку припускає посадку рослин і додавання аксесуарів. При посадці рослин враховуйте освітленість зони і проникнення вітру. Дуже красиво буде виглядати зона відпочинку, оформлена папоротями і пишно квітучими чагарниками. Найпопулярнішими чагарниками є - троянди, спірея, чебушнік, бузок.
5
Оформіть зону відпочинку аксесуарами - мереживний скатертиною, розшитими подушками в альтанці, вази і посуд найрізноманітніших форм. Комбінуйте текстиль різних фактур, використовуйте оригінальні статуетки, дзвіночки і підвіски - і ваша зона відпочинку буде наповнена справжнім затишком.
Корисна порада
Не забудьте про освітлення зони відпочинку. Різноманітність сучасних ліхтарів і світильників зроблять вашу дачу справжньою казкою.