Як солити воблу. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Відомо, що крім задоволення і почуття глибокого задоволення риболовля приносить ще й улов. Турбота про нього цілком і повністю лягає на плечі успішного рибалки, який не повинен допустити псування трофея. Найбільш простим способом приготування спійманої риби є засолка.
Вам знадобиться
  • глибока тарілка;
  • простора емальована миска;
  • ніж з гострим лезом;
  • гніт (банку з водою
  • камінь);
  • товста волосінь;
  • кам'яна сіль;
  • цукор.
Інструкція
1
Перш за все, очистіть рибу від водоростей, твані або трави. Рибу менше 0,8 кг годі й потрошити, а якщо вага перевищує 1 кг, то рекомендується видалити всі нутрощі і зябра. Намагайтеся при цьому не пошкодити жовчний міхур, інакше риба знайде гіркий присмак.
2
Візьміть глибоку тарілку, насипте в неї кам'яну сіль і цукор (не більше 25 г цукру на 100 г солі) і ретельно перемішайте. Розкрийте випотрошену рибу з боку черевця і засипте соле-цукрову суміш по животу до голови. Потім натріть сіллю зовнішню сторону тушки «проти луски». За бажанням можна додати спеції.
3
Покладіть підготовлену рибу в простору емальовану миску і накрийте її невеликий кришкою. Зверху покладіть гніт і поставте все в холодильник на пару-трійку днів.
4
По закінченню цього терміну дістаньте рибу, гарненько промийте її з усіх сторін чистої ключової або холодною кип'яченою водою. Ця процедура допоможе позбавитися від зайвої солі і м'ясо стане напівпрозорим.
5
Далі потрібно вивісити рибу на просушку. Для цього нанизати тушки на товсту волосінь або дріт і підвісьте на кухні або на заскленому балконі.
Зверніть увагу
Якщо у вас чутлива шкіра або є порізи на руках, використовуйте гумові рукавички. Починати солити рибу краще з невеликих екземплярів, щоб потім, в разі чого, не було прикро за прорахунки.
Корисна порада
Щоб мухи не зіпсували всю засолену рибу, рекомендується накрити її марлею. Готова риба довгий час буде залишатися м'якою, якщо покласти її в поліетиленовий пакет, щільно його зав'язати і покласти в холодильник. Це допоможе зберегти рибу протягом 2-3 місяців. Використовуйте для засолювання тільки чисту сіль без домішок.