Як визначити термін служби будинку.

Термін служби будинку показує, скільки часу воно зможе нормально експлуатуватися при постійному технічному обслуговуванні і періодичному ремонті. Це складний параметр і його оцінка складається з багатьох чинників.
Інструкція
1
Основні елементи оцінки - це фундамент, несучі стіни і перекриття. Терміни служби решти елементів можуть бути менше, оскільки надалі при ремонті будуть замінені.
2
Основа будь-якої будови - це фундамент. Перед тим, як його закласти, оцініть місце, де збираєтеся будувати, а саме: тип грунту, напрямок, можливий рівень і напрямок підземних вод в кожен сезон, а також вага кінцевої конструкції. На термін експлуатації будівлі впливає матеріал (бетон, залізобетон, цегла) і спосіб закладення фундаменту (стрічковий, пальовий). Цегляний фундамент прослужить від 30 до 50 років, бетонний - від 50 до 150 років.
3
Найпоширеніший матеріал для стін - цегла, термін служби складає близько 50 років. Бетон більш міцний матеріал, найменш надійний - дерево (це прекрасний матеріал, але він володіє високою пожежонебезпекою).
4
Вікна та дах відносяться до другорядних елементам підрахунку, оскільки можуть бути замінені. Віконні рами можуть бути дерев'яними, алюмінієвими або з полівінілхлориду. Дах (або покрівля) - важлива складова, адже вона захищає будинок від непогоди. Найкраще зарекомендували себе керамічна черепиця, сланець, мідь (термін служби до 150 років), популярністю також користуються гнучка черепиця, азбестоцементні листи і металочерепиця з меншим терміном експлуатації.
5
Зрозуміло, це далеко не всі будівельні елементи, врахуйте також: підлоги (цементні, дощаті, паркетні, лінолеум і пр.), Сходи (залізобетонні збірні і монолітні, кам'яні, дерев'яні), балкони, перегородки, двері, внутрішня оздоблення (штукатурка, облицювання стін, фарбування водними складами, обклеювання шпалерами), зовнішня обробка (облицювання фасаду, штукатурка, забарвлення олійними складами). Сукупність і ступінь зносу цих елементів вказує термін експлуатації будівлі без ремонту.
6
Терміни експлуатації всіх матеріалів та елементів, використовуваних при будівництві, вказані в загальноприйнятих Будівельних Нормах і Правилах (СНИП). З грамотної оцінки врахованих частин конструкції і складається термін служби всієї будівлі.
Зверніть увагу
Основне властивість, що враховується при підрахунку - довговічність. Термін служби будинку залежить також від призначення конструкції і кліматичних умов
Корисна порада
За основу підрахунку можуть бути взяті дані аналогічних споруд на тій же місцевості, якщо мається доступ до такої інформації.