Як відрізнити гірський кришталь. гірський кришталь Як перевірити.

Гірський кришталь - воістину чудовий камінь. Він грає на сонці подібно справжніми діамантами, а його чистоту здавна пов'язували з жіночою непорочністю. Гірський кришталь - відмінний талісман, своєму володареві він дарує захист від пристріту і злих духів. Але як же не помилитися з вибором і купити справжній кришталь, а не скляний камінець? Зараз з'ясуємо!
Вам знадобиться
  • скло, гостре шило або ніж, лупа
Інструкція
1
Уважно вдивіться в камінь. Якщо всередині помітні бульбашки повітря або вкраплення пилу - перед вами скляна підробка. Гірський кришталь - не застигла смола, а мінерал з міцною структурою, тому ніяких сторонніх предметів і тим більше бульбашок повітря в ньому бути не може. Ще одна відмінна ознака скляній підробки - наявність сівлей (це характерні смуги, які утворюються при течії в'язких густих рідин). Скло, затвердевая, може зберігати в собі такі сліди. Тому якщо ви помітите на просвіт звили - придбавати виріб не варто.
2
Гірський кришталь - це кварц. За своєю структурою він набагато прочней скла, тому проведіть невеликий експеримент. Візьміть гостре шило або добре заточений ніж і спробуйте подряпати поверхню каменю. На склі дуже легко залишаються сліди і подряпини, а для того, щоб пошкодити гірський кришталь необхідно неабияк потрудитися. Також випробування на міцність можна влаштувати молотком (не в магазині, зрозуміло). Від скла не залишиться й сліду, а кришталеві камінчики можуть лише розколотися, а то і зовсім не постраждають
3
У скла теплопровідність вище, воно дуже швидко нагрівається і остигає. Візьміть камінь в долоню і спробуйте зігріти. Якщо температура змінилася швидко - перед вами стекляшка, а от якщо камінчик потеплішав, але все одно відчувається різниця з температурою вашого тіла - перед вами справжній кришталь. Можете спробувати вироби на мову, так теплопровідність визначити набагато швидше.
Зверніть увагу
Незважаючи на міцність кварцу, він може падати, відколюватися і тріскатися - жоден мінерал від цього не застрахований. Не варто думати, що справжній гірський кришталь прочней всього на світі і не може бути пошкоджений. Звертайтеся з каменем бережно.
Корисна порада
Дуже легко можна визначити міцність каменю, якщо провести їм по поверхні скла. Остільки гірський кришталь прочней скла, від такої маніпуляції на склі залишиться слід. А от якщо ви дряпаєте і нічого не відбувається - у вас в руках підробка.