Як знайти спільну мову в 12 років.

12 років - початок підліткового кризи. Те, що батьки мають щастя спостерігати в 15-16, - це вже наслідки, а зароджується все саме в 12-13. Тому найголовніше в цьому віці - не "втратити» дитини. Він ще начебто слухняний, ще міркує зовсім по-дитячому, але важливі зміни характеру цього віку все далі і далі забирають підлітка від батьків. Враховуючи ряд змін у характері і фізичному статусі, знайти спільну мову з 12-річною дитиною не так складно, як здається.
Інструкція
1
У 12 років починає підвищуватися значимість групи однолітків. Раніше це були просто товариші. Їх вибір повинен був узгоджуватися з мамою, на престижність впливали шкільні оцінки та авторитет серед вчителів. Тепер - ні. На перший план виходять цінності навколишнього молодіжного середовища (а вони різні), популярність у протилежної статі, наявність життєвого досвіду. М'яко, але регулярно поповнюйте морально-етичні норми поведінки у зростаючого дитини, розповідайте йому про можливі наслідки неправильних вчинків, ретельно стежте за станом самооцінки і всіляко сприяйте її росту.
2
У 12 років починає виявлятися особистісна рефлексія в повній мірі, тобто спроби оцінювати себе, своє становище в суспільстві, свої думки і почуття. У віці 12 років особливо уважно вислухайте все, що говорить вам дитина. Можливо, він обмовиться випадково про те, що хотів би приховати, і ви отримаєте можливість контролювати хід його дорослішання. Але навіть якщо цього не відбудеться, звичка ділитися своїми переживаннями, спілкування з батьками допоможуть дитині в подальшому подолати страх самотності, такий характерний для підлітків.
3
У 12 років відбувається інтенсивне фізичний розвиток. У цьому віці воно завдає багато клопоту в силу того, що дитина ще не може впоратися з настільки стрімкими змінами в своєму тілі, не може контролювати їх і часто соромиться свого зовнішнього вигляду. У цьому випадку допомагає тільки одне - якомога ширше просвіта з усіх питань фізіології. Відверто відповідайте на всі питання, що стосуються змін фізичного статусу дитини. Саме в цьому віці підліток повинен отримати вичерпну інформацію з усіх його питань з перших рук, щоб не шукати задоволення своєї цікавості в набагато більш сумнівних джерелах.