Як навчити дорослого плавати.

Людина зазвичай освоює плавання ще в дитинстві, тому у дорослих, які плавати не вміють, часто виникають проблеми з навчанням. Адже якщо ви не навчилися раніше, зараз це буде набагато важче. Не варто впадати у відчай і думати, що перед вами непосильне завдання.
Інструкція
1
Дайте людині звикнути до води. Часто дорослі відчувають перед водою і плаванням просто панічний страх, подолати який не так просто. Якщо ваш підопічний абсолютно не вміє триматися на воді і боїться потонути, перші етапи навчання необхідно витратити на звикання до води. Зайдіть з учнем на невелику глибину і запропонуйте йому походити по воді, поприседать в ній і поплавати, спираючись руками об дно. Такі заняття вчать людини перебувати у воді без страху, допомагають освоїтися з її щільністю і тим, як поводиться його власне тіло. Після того як страх до води зникне, можна починати подальше навчання.
2
Використовуйте для навчання спеціальні непотопаючий дощечки з пластику, пінопласту або дерева. Придбати таку можна в спортивному магазині або виготовити самому. Спочатку навчіть свого учня пересуватися у воді за допомогою ніг, тримаючись обома руками за дошку. Положення тіла при цьому максимально наближене до природного стану при плаванні. Спершу ваш підопічний буде просто борсатися, намагаючись втриматися на плаву, але незабаром у нього вийде триматися без праці і можна буде приступати до переміщення у воді за рахунок сили ніг. Коли ж і цей трюк буде освоєно, запропонуйте учневі триматися за дошку однією рукою, а другий здійснювати гребки. Зазвичай це набагато складніше, ніж рівномірно триматися за дошку обома руками і скоро ваш учень прийде до того, що набагато легше намагатися пливти без опори зовсім.
3
Коли первинні навички плавання отримані, приступайте до більш серйозних вправам. Виберіть глибоке місце, де потрібно плисти відразу після того, як учень виявиться у воді. Ідеально підходить для цього місток з драбинкою або невеликий причал. Стрибну у воду першим і страхуйте свого учня. Далі все просто: учень сам кидає у воду рятувальний круг (на ту відстань, яку здається йому комфортним) і стрибає за ним слідом. Завдання - допливти до кола і повернутися на берег. Уважно стежте за станом вашого учня і в разі необхідності регулюйте відстань до рятувального круга. Після серії занять коло слід закидати далі в воду, щоб збільшити загальну відстань для плавання.
Зверніть увагу
Найкраще, звичайно, займатися з професійним тренером. Але якщо у вас немає такої можливості або мета - просто навчитися триматися на воді, можна освоїти ази плавання самостійно. Якщо ж ви неодмінно хочете освоїти якийсь вид спортивного плавання - зверніться до фахівця.
Корисна порада
Якщо ваш учень боїться води, необхідно навчити його опускати обличчя у воду, щоб у нього не було страху захлинутися. У багатьох початківців виникає справжня паніка, якщо вода заплесківает особа, тому в першу чергу необхідно звикнути до цього стану.
Ще до народження дитина дізнається про те, що вода - сама комфортне середовище. В утробі матері йому добре і затишно. Після появи на світ у немовляти ще довго (до трьох місяців) зберігається плавальний рефлекс. Якщо в цей час почати навчання плаванню, він освоїть цю навичку з легкістю.
Інструкція
1
Можете використовувати в цілях привчання до плавання лягушатник з підігрівом води або звичайну дорослу домашню ванну. При бажанні можна записатися на спеціальні курси, але відвідувати їх слід тільки з 2-3 місячними немовлятами. Починайте заняття в домашніх умовах, коли малюкові виповниться 2-4 тижні від народження. Мамі необхідно дізнатися якомога більше про груднічкової плаванні, краще прослухати курс лекцій в розвиваючих центрах, при дитячій поліклініці або басейні. Інструктор покаже як правильно тримати немовляти у воді, перевертати з живота на спинку, навпаки, допомагати йому працювати ніжками і ручками. Можна запросити фахівця додому.
2
Для тримісячного дитини домашня ванна стає тісною, тоді потрібно переходити в басейн. Виберіть для процедури певний час з режиму дня дитини . Він повинен бути ситий, не хотіти спати, малюк повинен відчувати позитивний настрій і впевненість дорослого.
3
Перед плаванням проведіть динамічну гімнастику, яка розігріє м'язи і дасть їм додаткове навантаження. Очистіть ванну за допомогою миючого розчину, можете обробити додатково приміщення кварцом. Додайте кілька крапель соди та йоду, марганцівки в воду. На першому занятті її температура повинна бути +37 градусів. З кожним заняттям її слід поступово знижувати, довести до 28 градусів. Крихітці повинно бути комфортно, але не дуже тепло, щоб йому хотілося активно рухатися. Можете привчати малюка до прохолодної води наступним чином. Після кожного заняття обполіскуйте ніжки холодною водою.
4
Якщо у дитини адаптація до плавання проходить складно, занурюватися у воду можна разом з ним. Так він швидше звикне до відчуттів. Можливо, йому буде спокійніше і він швидше освоїть навички.
5
Однією долонею тримайте дитини під підборіддя і під грудьми, а інший - за потилицю. Таким способом можна навчити плавати на животі. Тримайте малюка однією рукою за підборіддя, інший міцно охопіть щиколотки і рухайте ними, імітуючи рух дельфіна хвостом вгору-вниз. Якщо вчити плаванню спільно з ким-небудь ще, то паралельно можете рухати ручками дитини в стилі "кроль" або "брас".
6
Деякі діти не люблять плавати на спинці, зрідка пропонуйте малюкові і такий варіант, час від часу перевертаючи його на спинку. Зробіть кілька запливів вперед-назад, імітуючи вісімку. Поступово малюк навчитися відштовхуватися від стінок ванни. Діти швидко входять у смак і люблять подібні вправи.
7
Після освоєння навичок плавання на спині і животі, можете спробувати пірнати. Робити це потрібно поступово. Коли він здійснює плавальні рухи різко й чітко скажіть йому "пірнаємо!", Що послужить сигналом. Злегка подуйте йому в обличчя, дитина замружить очки і затримає дихання. Тут же полийте на личко водичку. Подивіться на реакцію малюка, якщо все в порядку можете приступати до пірнання.
8
Дуньте крихітці і занурте його у воду так, щоб він увійшов до неї з верхівкою, потім відразу ж виведіть його на поверхню. Коли малюк вирине з вашою допомогою похваліть його. Спочатку пірнання повинні бути короткими, поступово переходите до більш довгим. Зачекайте поки дитина звикне. Щоб не втратити навички сміливо переходите в басейн у міру зростання малюка.
9
Можете не переривати заняття влітку, використовуючи, наприклад, на дачі надувний басейн.
Зверніть увагу
Завдяки плаванню у дітей удосконалюється дихальна система, формується правильна постава, зміцнюються м'язи і суглоби. Іноді плавання необхідно за медичними показаннями. Його призначають в якості додаткової терапії дітям, які страждають порушеннями м'язового тонусу, нервовими патологіями, вродженої кривошиєю та іншими захворюваннями.