Як зібрати перший шар кубика Рубика.

Існує багато способів зібрати кубик Рубика. Найпростіший і популярний алгоритм - складання сторін одного кольору по шарах. Спочатку собірется верхній шар, потім середній і, в самому кінці, нижній.
Інструкція
1
Поверніть головоломку будь-якою стороною до себе. Сторона перед вами називається фронтальною і позначається Ф. Інші сторони по відношенню до фронтальної позначаються В, Н, Л, П, З - верхня, нижня, ліва, права і задня сторони. Повороти граней також мають свої позначення. Поворот за годинниковою стрілкою позначається тільки літерою. Наприклад, Л - поворот лівій грані за годинниковою стрілкою. Поворот проти годинникової стрілки визначається як буква зі штрихом, тобто, П '- поворот правій грані проти годинникової стрілки. Буквою з двома штрихами позначається поворот на 180 градусів.
2
Оберіть колір верхньої сторони. Спочатку потрібно зібрати на ній хрест одного кольору. Причому кольору бічних граней середніх кубиків верхнього шару повинні збігатися з забарвленням центральних кубиків фронтальної, задній, правої і лівої сторін.
3
Поставте кубик перед собою так, щоб центр верхньої сторони був обраного вами кольору. Наприклад, білого. Визначте, в яких місцях знаходяться бічні кубики з білим кольором по відношенню до верхньої стороні.
4
Якщо поруч з центральним кубиком вже є один з бічною гранню білого кольору, просто поверніть верхню сторону так, щоб колір другої грані збігся з кольором кубика центру правої, лівої, фронтальної або задньої сторони. Якщо кубиків з білим - два і більше, повертайте верхню сторону до тих пір, поки з забарвленням центрів бічних сторін не співпаде максимальну кількість квітів бічних граней кубиків хреста.
5
Якщо кубик хреста фронтальної сторони варто правильно, а кубик правого боку повернуть білим наверх і колір інший межі не збігається з кольором центру правого боку, знайдіть правильне місце кубика справа. Щоб перемістити кубик на задню сторону, виконайте П 'В П В'. Щоб кубик перейшов на ліву сторону, поверніть весь кубик Рубіка так, щоб права сторона стала фронтальній і повторіть алгоритм.
6
Якщо кубик правого боку повернуть білим кольором до центру правого боку, виконайте П 'В' Ф 'В. Кубик перевернеться білим кольором вгору і переміститься на ліву сторону.
7
Щоб поміняти місцями кубики хреста правої і задньої сторони виконайте П У П 'В' П. Щоб зробити те ж саме з кубиками правого і лівого боку, виконайте П '' Л '' Н '' П '' Л ' '.
8
Якщо бічній кубик хреста знаходиться в другому шарі на правій стороні і грань білого кольору знаходиться там же, виконайте У '' Ф 'В' '. Кубик перевернеться і опиниться на задній стороні білою гранню вгору. Якщо бічна грань білого кольору кубика в другому шарі знаходиться на фронтальній стороні, зробіть В П В '. Кубик також переміститься на задню сторону і займе правильне положення
9
Щоб перемістити бічний кубик, що знаходиться в третьому шарі, білої гранню на нижній стороні, а друга гранню на фронтальній стороні, виконайте Н '' З ''. Кубик опиниться на задній стороні білою гранню вгору. Якщо кубик бічній грані знаходиться в третьому шарі з правого боку і грань білого кольору знаходиться також справа, виконайте П У Ф 'В'. Кубик переміститься в перший шар і займе місце на правій стороні білою гранню вгору.
10
Зібравши хрест, поставте на місце кутові кубики. Для цього переверніть кубик так, щоб верхня сторона стала нижній. Пошукайте у верхньому шарі кутові кубики з білим кольором. Припустимо, ви знайшли один такий. Обертанням верхнього шару поверніть кубик так, щоб кольори двох інших граней збігалися з квітами центральних кубиків. Тобто, якщо центральні кубики фронтальній і правого боку, відповідно, зелений та оранжевий, біло-зелено-помаранчевий кубик повинен знаходитися в правому верхньому куті фронтальної сторони.
11
Поверніть кубик Рубіка так, щоб кутовий кубик з білою гранню займав саме це місце. Якщо біла грань кутового кубика знаходиться на правій стороні, виконайте П У П '. Щоб правильно повернути кутовий кубик, біла грань якого знаходиться на фронтальній стороні, зробіть Ф 'В' Ф. Якщо біла грань кубика знаходиться зверху, виконайте П У '' П 'В' П В П '.
12
Якщо кутові кубики з білою гранню знаходяться в нижньому шарі, виведіть їх у верхній шар. Для цього розташуйте кубик Рубіка так, щоб кутовий кубик, який потрібно перемістити, був внизу праворуч і виконайте П У П 'або Ф' В 'Ф.