Як застосовувати йодинол. чи можна приймати йодінол у всередину.

Йодинол - йодовмісних антисептичний засіб, розчин, який продається в аптеках у флаконах по 100 мл з темного скла. Термін зберігання лікарського препарату - півтора року. Йодинол має бактерицидну дію на кишкову паличку, стафілокок, грибок і т.д.
Вам знадобиться
  • - йодінол;
  • - марлеві серветки;
  • - піпетка;
  • - пульверизатор.
Інструкція
1
Йодинол використовують зовнішньо при інфекційно-запальних ураженнях шкіри, травмах або ранах. Йодинол для місцевого застосування рекомендується при опіках, гнійних хірургічних захворюваннях, хронічному тонзиліті, атрофическом риніті, гнійному отиті, трофічних і варикозних виразках. Препарат приймають всередину для профілактики і лікування атеросклерозу і при третинному сифілісі. Також йодінол потрібен для антисептичної обробки операційного поля.
2
Йодинол використовується місцево - наприклад, при накладенні марлевих серветок, змазуванні мигдалин або промиваннях. Так, при хронічному тонзиліті проводять 4-5 промивань з перервою в 2-3 дні (разова доза - 50 мл). При хронічних гнійних отитах щодня закопують по 5-8 крапель йодинола. При лікуванні хронічного атрофічного риніту робиться обприскування глотки і порожнини носа 2-3 рази на тиждень протягом 2-3 місяців. При трофічних і варикозних виразках беруть складені втричі марлеві серветки, змочені йодинолом (перед цим шкіру миють теплою водою з милом і наносять цинкову мазь навколо виразки).
3
Йодинол не можна використовувати одночасно з перекисом водню та іншими дезінфікуючими засобами.
4
Рідина повинна мати мати темно-коричневе забарвлення. Якщо він знебарвлюється - значить, розпадається активний йод і знижується ефективність лікарського препарату.
5
Слід уникати потрапляння препарату в очі. Бажано використовувати йодинол тільки в умовах стаціонару.
Зверніть увагу
Є протипоказання для прийому йодинола всередину. Це вугровий висип, кропив'янка, геморагічні діатези, фурункульоз, хронічна піодермія, туберкульоз легенів, нефрити, нефрози, аденоми, а також вагітність і дитячий вік (до 5 років).
Корисна порада
При зовнішньому застосуванні іноді може з'явитися подразнення шкіри, а при вживанні всередину - алергічні реакції, тахікардія, підвищена пітливість, порушення сну, нервозність, діарея (найчастіше - у пацієнтів старше 40 років) .При передозуванні спостерігається підвищене слиновиділення, кропив'янка, набряк Квінке та риніт. У цих випадках необхідно викликати блювоту, провести промивання шлунка і звернутися до лікаря.