Як зробити електромагнітний замок.

Електромагнітні замки з успіхом замінюють звичайні з тієї причини, що дозволяють не носити з собою ключі - досить пам'ятати код. В якості квартирних їх використовувати не можна, зате можна застосовувати для охорони невідповідальних допоміжних приміщень.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний замок з соленоїдом. Вони випускаються розрахованими на різні напруги. Також одні з них призначені для живлення постійним струмом, інші - змінним.
2
Для перевірки соленоїда подайте на нього напругу з параметрами, відповідними паспортними. Ні в якому разі не подавайте постійна напруга на соленоїд, призначений для живлення змінним. Всякий раз він повинен впевнено спрацьовувати. Не торкайтеся висновків деталей навіть в тому випадку, якщо соленоїд низьковольтний, оскільки при його відключенні виробляється сплеск напруги самоіндукції.
3
Придбайте або виготовте блок живлення, що виробляє напругу з необхідними параметрами. Додайте його в приміщенні, що охороняється. Використовуйте його спільно з джерелом безперебійного живлення (UPS), який розташуйте там же.
4
Придбайте спеціальний замок з соленоїдом. Вони випускаються розрахованими на різні напруги. Також одні з них призначені для живлення постійним струмом, інші - змінним.
5
Встановіть замок з соленоїдом на двері. В самих дверей просвердлите десять отворів. В них вставте тумблери з перемикаються контактами. На звороті закрийте їх пластмасовою кришкою.
6
Якщо використовується соленоїд постійного струму, зашунтірует його діодом 1N4007, включеному в зворотній полярності. Надалі ніколи не змінюйте полярність включення цієї конструкції.
7
Тумблери з'єднайте наступним чином. У кожного з тих перемикачів, які повинні під час введення коду бути включеними, переключающий контакт, відповідний верхньому положенню, з'єднайте з середнім контактом наступного. У кожного ж з тумблерів, які під час введення коду повинні знаходитися у вимкненому стані, з'єднайте з середнім контактом наступного той контакт, який відповідає нижньому положенню. Тепер якщо хоча б один тумблер перебуватиме в неправильному положенні, струм через ланцюг не піде. При десяти тумблерах число комбінацій коду може становити 1024. Періодично міняйте їх, інакше на важелях тих тумблерів, якими користуються часто, з'являться сліди, за якими їх можна відрізнити від інших.
8
Увімкніть послідовно соленоїд, ланцюжок тумблерів і встановлену перед дверима дзвінкові кнопку. Підключіть цю ланцюг до блоку живлення (якщо використовується соленоїд постійного струму - дотримуючись полярності). Ретельно ізолюйте всі з'єднання.
9
Для введення коду встановіть все тумблери в правильне положення, а потім натисніть дзвінкові кнопку. Відкрийте двері, відпустіть кнопку, а потім встановіть все тумблери у вимкнений положення.
Зверніть увагу
Ніколи не застосовуйте кодовий замок для охорони відповідальних приміщень. Використовуйте тільки пожежобезпечний блок живлення. Не залишайте соленоїд під струмом надовго.
Вимірювання електромагнітного поля здійснюйте в двох напрямках. Перше - знайдіть його частоту, використовуючи вібратор Герца або коливальний контур. Для цього налаштуйте їх в резонанс із зовнішнім електромагнітним полем і розрахуйте їх власну частоту. Друге - це його інтенсивність. Для грубого виміру інтенсивності використовуйте котушку індуктивності (соленоїд). Для більш точного - спеціальні прилади.
Вам знадобиться
  • - вібратор Герца,
  • - коливальний контур з можливістю зміни налаштувань,
  • - мідний провід,
  • - залізний сердечник,
  • - комплект приладів для вимірювання магнітного й електричного полів.
Інструкція
1
Визначення частоти електромагнітного поля Візьміть вібратор Герца. Це мідний стрижень, з кульками на кінцях, в розрив якого вставлена котушка Румкорфа (дві обмотки на одному сердечнику). При внесенні його в електромагнітне поле регулюйте зазор стержня, поки в ньому не почнуть проскакувати іскри. За допомогою довідника за даними параметрами знайдіть частоту роботи даного вібратора, це і буде частота зовнішнього електромагнітного поля.
2
У другому випадку візьміть коливальний контур з котушкою малої індуктивності і конденсатором великої ємності. Включіть в цей коливальний контур амперметр і (змінюючи його параметри, наприклад, збільшуючи або зменшуючи ємність) виміряйте, при яких значеннях по ньому йде найбільший струм. Це буде спостерігатися при збігу власної частоти контуру з частотою коливань електромагнітного поля. Даний прийом використовується в радіоприймачах, а тому можна брати контур з них. Приладами заміряйте індуктивність котушки і ємність конденсатора, при яких спостерігається резонанс, потім з твору індуктивності і ємності витягніть квадратний корінь і помножте результат на число 6,28. Число 1 поділіть на результат розрахунків. Результатом буде частота зовнішнього електромагнітного поля в Герцах.
3
Визначення інтенсивності електромагнітного поля Якщо відомо, що в даній точці простору є електромагнітне поле, візьміть мідний провід більшого перерізу довжиною близько 1 м, намотайте його у вигляді соленоїда (кількох ізольованих витків) і до висновків (кінців провідника), приєднаєте вольтметр. Змінне магнітне поле, яке є складовою електромагнітного поля, порушить в провіднику ЕРС, заміряйте його за допомогою вольтметра. Чим більше показання вольтметра, тим інтенсивніше поле. Спеціальні вимірювачі магнітного поля можуть визначати його інтенсивність в різних діапазонах частот. Внесіть датчик приладу в поле і на його екрані з'являться його параметри.