Як скласти лист роботодавцю. Як написати роботодавцю лист.

Багато претендентів найчастіше забувають приділяти належну увагу грамотному складанню листи на адресу роботодавця. Це є поширеною помилкою при пошуку роботи. Роботодавець звертає увагу в першу чергу на утримання самого письма, а не на яке додається до нього резюме. Якщо лист не зможе привернути його увагу, то справу до перегляду резюме може не дійти.
Інструкція
1
У листі повинно бути коротке викладено хто ви такий, а так же причина, чому саме ви найбільш підходящий кандидат на пропоновану посаду. Не варто починати зайво перераховувати свої достоїнства, роботодавця цікавить факти.
2
За відсутності інформації про роботодавця (ім'я, посада) слід зателефонувати і уточнити це в фірмі. Якщо з якихось причин зробити цього не вдалося, то можна використовувати такі звернення, наприклад: «Шановний роботодавець».
3
Бажано намагатися витримати єдиний стиль письма і резюме. Масштаб і шрифт по можливості також повинні збігатися. Ви намагаєтеся донести до роботодавця, що саме ви та людина, хто гідний цієї посади. Лист в свою чергу свідчить про вас, тому варто загострити особливу увагу на всі дрібниці.
4
Не варто надмірно зловживати словом «Я». Це може привести до монотонності і відбити інтерес для подальшого прочитання. Слід замінити такі поєднання, як «я здатний, я зробив, я вмію». Писати краще: «маю здатність» і т.п. Це дозволить зробити текст більш насиченим.
5
У листі слід коротко продублювати резюме, описати найбільш значимі вміння та здібності. Не варто випускати з уваги ваші особистісні якості, роботодавець повинен мати уявлення про ваш потенціал. Також слід дати опис найбільш значущим досягненням. Від цього залежить зацікавленість компанії в вас.
6
В закінченні листи багато хто робить поширену помилку - пишуть фразу «Дякую за увагу, буду чекати відповіді». Робити цього не варто, так як відповіді, швидше за все, не буде. Завершувати лист слід словами: «Дякую вам за витрачений час. Я зв'яжуся з вами (дата і час), і ми обговорюємо, коли вам буде зручно зустрітися зі мною ».
Корисна порада
Після закінчення листа не полінуйтеся його прочитати, і краще це зробити кілька разів. Можливо, в тексті є недоліки і описки. Не забувайте про те, що від цього листа залежить перше враження роботодавця, а це ваш шанс на пропоновану посаду.
Якщо ви підшукуєте роботу, то напевно маєте уявлення про те, що далеко не кожне відправлене резюме спричинить дзвінок представників кадрової служби цікавить вас компанії з запрошенням пройти співбесіду. Щоб підвищити свої конкурентні переваги на ринку праці, супроводжуйте своє резюме коротким листом для майбутнього роботодавця.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що супровідний лист до вашого резюме має бути достатньо лаконічним - не більше трьох-чотирьох абзаців, і починатися зі звернення до адресата. Перед тим, як приступати до написання такого листа, буде незайвим навести довідки про компанію, в якій ви хотіли б отримати роботу, і про те, кому ви адресуєте свій лист, зокрема. Наприклад, лист, направлений директору з персоналу цікавить вас підприємства, починайте з побажання гарного дня цій людині, називаючи його при цьому по імені-по батькові.
2
У першому абзаці свого листа вкажіть причину, що спонукала вас звертатися до адресата. Це може бути незабутнє враження, яке на вас справив ця людина при особистому знайомстві десь на конференції. Інший варіант - ви прочитали в одному з ділових видань написану цією людиною статтю про місію компанії, в якій він працює, і її цінностях, і тепер хочете претендувати на ту чи іншу вакансію в ній. У кожному разі, адресату буде приємно, що здобувач хоча б мінімально підготувався до написання листа і має деяке уявлення про компанію, на посаду в якій він претендує.
3
Майте на увазі, що в такому листі не слід розписувати свої очікування від роботи в даній компанії. Подумайте про те, чого може очікувати від вас ваш майбутній керівник, і напишіть йому про те, чому саме ви зумієте повною мірою відповідати його очікуванням. Прекрасно, якщо ви можете привести одну з опублікованих в пресі цитат вашого адресата, і надалі розвинути його думку так, щоб він зрозумів, що ви з ним, що називається, «дивіться в одну сторону».
4
Кінцева мета вашого листа - це продемонструвати потенційному роботодавцю, яку цінність ви можете представляти для його компанії. Тому доречно буде прикласти до листа приклади декількох своїх робіт, супроводивши кожну з них короткою історією її створення. При виборі таких робіт відштовхуйтесь від того, які з них можуть більшою мірою зацікавити вашого адресата.
5
В заключній фразі вашого листа повідомте адресату про те, яким чином ви плануєте вийти на зв'язок з представниками його компанії. Це може бути, наприклад, телефонний дзвінок або особиста зустріч в заздалегідь обумовлений час.
Зверніть увагу
Для того, щоб знайти високооплачувану роботу, яка припаде вам до душі, часом доводиться витратити немало часу. В пошуках роботи людині волею-неволею доводиться проявляти деяку активність, як мінімум - займатися розсиланням резюме. Не варто обмежуватися відправкою потенційному роботодавцю одного лише резюме, прикладіть до нього ще й супровідний лист.