Як зістарити рамку. рамку для картини золоту зробити білою.

Старовинні предмети асоціюються, як правило, з чимось дорогим, шляхетним, красивим і вишуканим. Антикварні речі в спеціалізованих магазинах продаються за величезні гроші, а пошук чогось вартого на блошиних ринках займає багато часу. Але можна зробити унікальні предмети з нальотом старовини самостійно. Наприклад, рамка для картини, затягнута легкої патиною, стане справжнім витвором мистецтва.
Вам знадобиться
  • акрилова грунтовка;
  • сіра, блакитна, зелена, біла і золота акрилові фарби;
  • рисовий папір або серветка;
  • томпак;
  • клей для томпака;
  • кисть;
  • морилка;
  • умбра;
  • рідкий віск.
Інструкція
1
Добре протріть рамку, позбувшись від пилу і бруду. Якщо це дерев'яна рамка, заґрунтуйте її акриловою ґрунтовкою. Полімерну або пластикову рамку можна відразу фарбувати. Візьміть світло-сіру акрилову фарбу, покрийте рамку одним шаром. Дочекайтеся, щоб шар висох.
2
Візьміть необроблену рисовий папір (такий папір використовується для декупажу по скляним предметам, її можна знайти в художньому магазині), це структурний матеріал, який відмінно вбирає вологу. Зробіть з паперу невеликий тампон. Можна також взяти серветку, але вона не повинна залишати на рамі волокна. Тампоном нанесіть на рамку поверх сірого шару золоту фарбу.
3
Приготуйте глазур - в невеликий баночці зробіть суміш з блакитної, зеленої та білої акрилових фарб. Краще почати з білою і наливати кольорові в неї. Змішайте, але не до кінця, щоб вийшов неоднорідний колір з кількох самостійних відтінків. Покрийте глазур'ю рамку за допомогою тампона. Поки вона не висохла, в декількох місцях зітріть її, щоб проглядала позолота. Перший сірий шар при цьому придбає відтінок патини.
4
Замість золотої акрилової фарби можна використовувати спеціальну позолоту, наприклад, томпак «під золото», що продається в вигляді листів. Він виглядає дуже ефектно, справляє враження справжнього золочення, але коштує дешевше. Спочатку краще покрити раму кольоровий фарбою будь-якого відтінку, можна взяти і темну, і світлу. Добре прокрасьте фігурні ділянки рамки. Нанесіть спеціальний клей для томпака, щоб забезпечити зчеплення металу з поверхнею. Дозвольте клею трохи підсохнути, але він повинен залишитися липким. Укладіть лист томпаку, знявши підкладку. Маленькою пензликом розгладьте і втисніть його в поверхню рами. Що залишилися лусочки, які не пристали до рами, кошторисі чистої пензлем. Потім втирайте в профіль рами природну умбру за допомогою шматочка тканини, таким чином досягається ефект старовини.
5
Можна зістарити рамку без позолоти, для цього покрийте її морилкою, зробивши пробний мазок з виворітного боку. Якщо вийшов занадто темний колір, розбавте водою. Підсушіть рамку, проведіть в декількох місцях наждачним папером. Покрийте поверхню білою водоемульсійною фарбою, і поки вона не висохла, протріть м'якою ганчіркою. Якщо вам сподобався результат, просушіть раму і покрийте її рідким воском.