Як виростити рудбекію.

Великі «золоті кулі» і невеликі строкаті Подсолнушки - сортів рудбекии налічується кілька десятків, але всі вони схожі своєю яскравою теплою забарвленням і вимогами до умов вирощування.
Вам знадобиться
  • - насіння рудбекии;
  • - добрива;
  • - опора для рослин.
Інструкція
1
рудбекію люблять відкриті сонячні місця (проте переносять невелику тінь) і родючі легкі грунти - бажано глинисті і заздалегідь удобрені перегноєм або компостом. Рудбекии треба пересаджувати на нове місце раз на п'ять років.
2
Все рудбекии, крім махрових сортів багаторічних видів, розмножуються насінням, що зберігають схожість протягом трьох років. Щоб до липня рослини зацвіли, помістіть насіння у відкритий грунт в кінці березня - початку квітня (після весняних заморозків). Присипте насіння тонким шаром землі і трохи полийте. Відстань між рослинами повинна становити не менше 40 см. Юні рудбекии повинні зійти через 2-3 тижні.
3
Після появи паростків грунт постійно повинна бути злегка вологою. Рясно поливайте рудбекии, особливо в спеку.
4
Вчасно видаляйте всі бур'яни навколо рослин. Високий стебло рудбекии варто прив'язувати до опори, а під час періоду цвітіння ще й підрізати наполовину. В кінці осені зріжте квіти під корінь.
5
Від комах-шкідників і хвороб рудбекии не страждають. Однак рослина потрібно удобрювати. Першу підгодівлю вносять на самому початку росту рудбекія. Розведіть в 10 літрах води одну столову ложку сульфату калію і стільки ж нітрофоски і «Агріколи для квітучих рослин». Використовуйте три літри розчину на один квадратний метр. Другу підгодівлю проводите через три тижні після першої. Також підходять комплексні добрива з азотом і калієм (причому азоту має бути більше, ніж калію).
6
Якщо своєчасно зривати відцвілі «кошики» рудбекии, можна продовжити період її цвітіння.
Зверніть увагу
рудбекію - найближчі родички айстр. Рослина отримало свою назву на честь шведського ботаніка- вчителя Карла Ліннея Олафа Рудбека.
Корисна порада
Багаторічні види також можна розмножувати як насінням, так і за допомогою ділення кореня з нирками або куща.