Дьоготь: Як отримати в домашніх умовах.

В даний час дьоготь в чистому вигляді досить складно зустріти. А адже колись без нього неможливо було уявити селянське життя. І повірте, дьогтем не тільки мазали ворота блудних сельчан. Його використовували у будівництві для просочення стовпів. Це перешкоджало їх гниття, та й деревоточцями вони не ушкоджувалися. При виробленні шкір, для змазування осей возових коліс і шкіряних чобіт також не обходилися без цієї густої маслянистої рідини. Завдяки своїм лікувальним властивостям дьоготь застосовується в медицині - згадайте мазь Вишневського.
Вам знадобиться
  • - ніж для зняття берести;
  • - емальоване відро з «вушками»;
  • - 2,5 л каструля;
  • - металевий лист 500х500х3 мм з 30 отворами? 2,5-3 мм в центрі;
  • - сталевий дріт довжиною 5 м і? до 3 мм;
  • - подрібнена береста;
  • - цеглу, каміння;
  • - дрова.
Інструкція
1
У Росії дьоготь отримують з березової деревини методом сухої перегонки, при температурі близько 650 ° С. Якщо ви збираєтеся отримати дьоготь самостійно, то краще використовуйте для цього бересту берези. До її збору приступите з настанням перших теплих весняних днів, в травні-місяці або червні.
2
Для отримання 0,5 л берестового дьогтю підготуйте 2 кг берести. У березових лісах, підлягають рубці, вибирайте білу чисту берест без напливів і потовщень. Береста берези в цей час року знімається дуже просто. Надріжте ножем кору берези зверху вниз, і вона легко зніметься.
3
Можна використовувати бересту беріз сухостійних або упалих, але мають досить міцну деревину. Правда, в цьому випадку отримати дьоготь доведеться набагато менше. Найкращий результат у вас буде при зніманні берести берези зі старих дерев діаметром близько 13 см. Бересту, зняту з берези, зберіть в пачки. Потім для просушки укладіть її білою стороною вгору, після чого спресуйте.
4
Щоб отримати дьоготь, подалі від будівель, на рівному майданчику, виройте яму. З каменів і цегли спорудити тепловий екран. Він сприяє рівномірному розподілу температури в зоні горіння. У відро помістіть подрібнену бересту берези. Закрийте його сталевим листом (з отворами в центрі і виїмкою посередині для збору берестового дьогтю). Слідкуйте, щоб опуклість у нього була зверху. На перфорований лист з 4 отворами? 3,5-4 мм поставте каструлю, в яку буде стікати берестовий дьоготь.
5
Шматками дроту, простягнутою через 4 отвори, туго стягніть отриману конструкцію. Герметично замажте густим розчином глини щілину між відром і металевим листом, щоб дьоготь не просочується. Переверніть догори дном отриману «установку» і поставте дану конструкцію над ямою.
6
Обкладете дровами відро з берестом. Підпаліть дрова. При досягненні температури 600-650 ° С берестовий дьоготь буде через отвори перетікати в приймальню посуд (каструлю). На це піде близько 1,5 годин.
7
Утворився дьоготь злийте дуже обережно в темну склянку. Щоб перешкоджати улетучиванию корисних речовин, щільно закупорте скляний посуд. За таких умов дьоготь може зберігатися нескінченно.