Як купити горище.

Часто багато людей хочуть придбати в приватну власність горищні приміщення, щоб переобладнати їх в мансарду. Зробити це можна, але перед цим доведеться зіткнутися з значними труднощами, адже на продаж горища потрібно згода власників житлового будинку, а для його переобладнання - згода управління архітектури та містобудування, органів Держпожнагляду, Держсанепіднагляду і т. П.
Вам знадобиться
  • - копії поверхового плану БТІ квартири, яка розташована під горищем;
  • - ваш паспорт і копія;
  • - технічний висновок про можливість переобладнання горища в мансардне приміщення;
  • - проект переобладнання;
  • - договір купівлі-продажу;
  • - документи БТІ на об'єкт (кадастровий паспорт);
  • - фотографії горища будівлі всередині і зовні.
Інструкція
1
Відповідно до Житлового кодексу РФ, горища вважаються частковою власністю всіх власників житлового приміщення в багатоквартирному будинку. Щоб отримати права власності на горище, потрібно спочатку заручитися згодою на продаж його нинішніх власників (не менше 2/3 голосів).
2
Вам доведеться не лише шукати власників горища, а й організовувати їхні збори, реєструвати товариство власників житла (ТСЖ), займатися оформленням загальнопайової власності на нежитлові приміщення.
3
Отримавши згоду мешканців будинку, потрібно розробити проектно-технічну документацію для реконструкції або переобладнання горища в мансардний поверх. Для цього необхідна згода місцевих органів: управління архітектури та містобудування, Держпожнагляду, Держсанепіднагляду, Управління державного контролю охорони і використання пам'яток історії та культури. А почати розмову потрібно з вашого місцевого Деза (дирекції єдиного замовника).
4
Зазвичай процедура переходу прав власності на горище з виготовленням всіх необхідної технічної документації займає близько 15 місяців.
5
У разі купівлі горищ в нежитлових будівлях, буде потрібно дозвіл на реконструкцію будівлі c подальшим введенням в експлуатацію нового об'єкта нерухомості. Часто при цьому муніципальним властям потрібно виплатити до 50% вартості новопосталих площ.
6
Прискорити процес отримання права власності на горище можна за допомогою юридичних компаній-посередників, але при цьому доведеться викласти круглу суму за їхні послуги.
7
Якщо ж говорити про оренду горищного приміщення, то для цього вам теж потрібно буде згода 2/3 власників горища в багатоквартирному будинку. Тільки після цього ви зможете укласти договір оренди та зареєструвати горищне приміщення в його новій якості.
Корисна порада
На горищі немає водопроводу, туалету та інших пристроїв, тому вам доведеться добряче постаратися, перш ніж ви зможете його використовувати як повноцінну квартиру.