Як лікувати м'язову біль.

М'язова біль приносить масу неприємних відчуттів, а в залежності від місця локалізації іноді і сковує рухи. Але перш ніж її лікувати, варто розібратися в її походження та усунути причину.
Інструкція
1
Якщо м'язовий біль з'явилася під час вірусного простудного захворювання, то це пов'язано з інтоксикацією. Через велику освіти токсинів відбувається отруєння організму, яке супроводжується масою хворобливих симптомів, у тому числі і м'язової болем. Тому почніть лікування з основного захворювання. А щоб прискорити одужання і знизити больові відчуття в м'язах, в перші два дні виключіть будь-який вид їжі, вживайте підвищену кількість рідини - соків, трав'яних відварів, морсів і компотів і кожні 3 дні відвідуйте парну (якщо немає підвищеної температури). За рахунок промивання організму від токсинів ці заходи допоможуть усунути м'язовий біль.
2
Якщо біль в м'язах з'явилася вже після перенесеного вірусного захворювання (грипу та ін.) Або переохолодження, швидше за все, вона викликана невралгией - захворюванням, пов'язаним з хворобливими відчуттями по ходу нерва. Найчастіше проявляється невралгія трійчастого нерва, потилична і міжреберна. В цьому випадку забезпечте собі повний спокій - фізичний і емоційний. Прийміть будь-яке знеболююче засіб. Зовнішньо застосовуйте тепло і відволікаючі засоби - гірчичники, банки, зігрівальні мазі. За призначенням лікаря пройдіть курс фізіотерапії. Також корисний прийом вітамінів.
3
Якщо біль в м'язах з'явилася після надмірних фізичних навантажень, то це пов'язано з їх перенапруженням і отруєнням м'язової тканини кислотами. В цьому випадку протягом декількох днів приймайте ванни з м'ятою (відваром м'яти). М'ята прекрасно знімає напругу і усуває м'язовий біль. Поєднуйте м'ятні ванни з вживанням відвару всередину. Для його приготування заваріть листя м'яти трьома літрами води зі співвідношення 1: 3, протягом 15 хвилин кип'ятіть і в гарячому вигляді додайте у ванну. Приймайте їх лише за відсутності протипоказань і не більше 15 хвилин. Також для усунення м'язового болю, викликаної перенапруженням, пройдіть курс масажу.
4
Якщо біль в м'язах пов'язана з травмами (удари, розтягнення, розривом м'язів і пр.), Зверніться за допомогою до лікаря. В даному випадку може знадобитися медикаментозна терапія в поєднанні з відновними процедурами - фізіотерапією, рефлексотерапією, грязелікуванням, масажем і ваннами.
Зверніть увагу
Постійне відчуття болю в м'язах може бути ознакою зашлакованості. В цьому випадку допомагає очищення всіх систем організму і тимчасовий перехід на сирояденіе - вегетаріанську їжу.
Існує маса різних причин, через які людина відчуває біль в м'язах. Біль може бути присутнім на якомусь конкретному місці, від цього й залежить причина хворобливих відчуттів. Також існують і інші чинники, що впливають на м'язову біль.

Причини м'язових болів

Найчастіше причиною для болю м'язів спини, плечей або інших частин тіла стають травми і фізичні навантаження, а також незвична для людини фізична робота. Буває й таке, що біль в м'язах виникає через якого-небудь захворювання людини. Цей біль набагато гірше і неприємніше тієї, яка присутня внаслідок фізичних навантажень. Безліч м'язів у людському тілі здійснює роботу різних функцій.

Класифікація причин м'язової болю

Існує класифікація причин м'язового болю. Ці причини можна розділити на кілька груп. По-перше, м'язові болі можуть виникнути внаслідок порушення постави. Дуже часто таке явище спостерігається у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Також нерідко така причина м'язових болів переслідує жінок, люблячих ходьбу на високих підборах. По-друге, причиною м'язових болів можуть бути вроджені зміни хребта або хронічні хвороби, через які рухова активність людини обмежена, і він змушений багато лежати. По-третє, нерідко причиною для болів в м'язах стає часта, але нерегулярна важка фізичне навантаження. Найчастіше вона пов'язана з підйомом важких предметів. Травми, пов'язані з вивихами та розтягненнями також можуть спровокувати м'язові болі. Причиною для болів в м'язах може стати навіть анемія. Сприяти розвитку больових відчуттів в м'язах можуть різні види стресів, депресій. Найпоширеніша м'язовий біль - біль в спині. Адже спина являє собою сукупність кісток, м'язів і нервів. Для вертикального положення людини вони повинні діяти спільно. Людина відчуває біль в спині при м'язовій напрузі. Дуже часто разом зі спинної болем спостерігається біль в руках або ногах. Для профілактики м'язових болів в спині потрібно стежити за правильним положенням свого хребта, спати на жорсткій поверхні, регулярно давати спині невелику фізичне навантаження. Уникнути болю в руках і ногах допоможуть регулярні фізичні вправи.

Лікування м'язових болів

Лікують біль в м'язах різними способами. Це може бути і лікування медичними засобами та ліками, і оперативне втручання. Часто м'язовий біль виникає внаслідок невірних і різких дій, перевтоми, нерівномірного розподілу навантаження. Щоб уникнути появи болів в м'язах, слід відмовитися від сильного фізичного напруження, особливо в жарку пору року. Також потрібно уникати вживання продуктів з великим вмістом магнію. Ще один дієвий спосіб для зняття напруги м'язів і їх розслаблення - масаж.