Як поліпшити імунітет дитині.

Імунна система дітей розвивається поступово і тільки до 5-6 років досягає рівня дорослої людини. Це пов'язано з повільним утворенням власних імуноглобулінів, які і захищають організм від всіляких інфекцій і вірусів. Тому імунітет дітей необхідно підтримувати і зміцнювати різними способами.
Інструкція
1
Імунітет дитини, як і дорослої людини, присутній на різних рівнях. Наприклад, до органів лімфатичної системи відносяться піднебінні мигдалини. В них утворюються лімфоцити, які захищають організм від різних хвороботворних мікроорганізмів. Тому для збереження цієї функції попереджайте простудні захворювання у дітей, а при їх виникненні проводите повноцінне лікування. А для профілактики частих застуд загартовуйте дитини сонцем, водою, повітрям, масажем і гімнастикою або зарядкою.
2
Для підвищення імунітету у дитини підтримуйте нормальну секрецію шлунка, оскільки бактерицидну дію шлункового соку здатне знезаражувати і пригнічувати хвороботворні бактерії, що потрапляють в шлунок з їжею. Для цього організовуйте дитині правильне харчування, не порушує роботи шлунково-кишкового тракту.
3
Раціон дитини обов'язково робіть збалансованим і різноманітним, з достатнім вмістом білкової їжі - м'яса, риби, кисломолочних продуктів, овочевих і фруктових пюре і соків, різних каш. Це заповнить організм малюка необхідними і корисними речовинами, дефіцит яких може привести до порушення секреторної функції шлунка.
4
Не менш значущим захисним бар'єром є кишечник. Завдяки молочнокислим бактеріям, біфідобактеріям в стінках кишечника відбувається вироблення власного інтерферону - білкового речовини, що підвищує імунітет. Тому вже з першого року життя малюка вживайте заходів з попередження дисбактеріозу. Для цього знову ж створіть дитині здорове харчування, щоденне вживання кефіру або кислого молока (на ніч), помірне споживання солодощів і хлібобулочних виробів і виключення шкідливих і ненатуральних продуктів.
5
Щоб поліпшити імунітет дитини давайте йому два рази в рік полівітаміни, загартовуйте і не допускайте переохолодження в періоди похолодань. Оберігайте малюка від різних опромінень - телевізора, комп'ютера та іншої техніки, а також вдихання диму тютюну та інших токсичних речовин. Ці негативні фактори здатні значно знизити імунітет дитини.