Як організувати режим дня дитини.

Починаючи з народження малюка, його біологічні ритми «запускають» програму життєдіяльності всього організму. З їх допомогою організм регулює тривалість і час сну, налагоджує обмін речовин, сприяє росту дитини. Тому, для гармонійного розвитку дитини дуже важливий правильно організований розпорядок дня.
Інструкція
1
У 6-7 годин ранку дитячий організм, уже змінив кілька фаз сну, повністю готовий до пробудження. Багато малят прокидаються самі в цей час, але, якщо цього не відбулося, сміливо будіть дитину. Запропонуйте малюкові контрастний душ, щоб активізувати захисні сили його організму для боротьби з мікробами і бактеріями.
2
Організуйте сніданок в 8:00. Для дитини найкращою їжею в цей час буде молочна каша, фрукти і йогурт.
3
О 10 годині дитячий організм перебуває на піку своєї активності. Мозок малюка здатний швидко засвоювати нову інформацію. Пограйте з ним в інтелектуальні, розвиваючі ігри, почитайте. Разучите новий вірш з дитиною постарше.
4
Після обіду, приблизно о 13 годині організуйте дитині денний сон. Саме він допомагає організму виробляти гормон росту і позбавлятися від накопиченої втоми. Дозволяючи відновити сили дитини в середині дня, він охороняє нервові клітини від перевтоми. Тривалість денного сну залежить від віку малюка, але нехай він буде обов'язковим. Після сну пригостите крихту ситним і смачним полуднем. Проведіть час за читанням книги, даючи йому можливість остаточно прокинутися і відновитися.
5
О 17 годині настає час фізичної активності, тому займіться активним відпочинком. Збирайтеся на прогулянку, поганяйте у дворі м'яч, пограйте на дитячому майданчику.
6
О 20 годині в організмі малюка відбувається емоційний спад. Але його пам'ять в цей час особливо гостра. Піймайте цей момент, щоб почитати вірші (можна навіть іноземною мовою), заспівайте разом пісеньку.
7
В 21-22 години готуйте дитину до сну. Розкажіть йому казку, дайте улюблену іграшку. Вимкніть або приглушите звук телевізора, припиніть голосні розмови.
8
Намагаючись організувати життя малюка відповідно до правильним розпорядком, не забувайте, що він не повинен бути нав'язаним дитині. Спостерігаючи за поведінкою свого чада, спробуйте зрозуміти, в якому режимі живе його організм: коли малюк поводиться активніше - вранці або ввечері? Продумуючи режим дня дитини, постарайтеся врахувати ці особливості.
Корисна порада
Домашній режим дитини у вихідні дні повинен відповідати режиму дитячого саду або ясел. Не порушуйте його без серйозних причин. По можливості зберігайте розпорядок при будь-якій зміні умов життя малюка (у поїздці до родичів, у відпустці). Звичайно, певні відступи допустимі, але постарайтеся зробити їх мінімальними.