Як прочистити засмічення в раковині. засмічення в раковині народні засоби.

Проблеми з сантехнікою трапляються в житті кожного і, як правило, засори - одна з найпоширеніших. Але навіть у найважчій ситуації можна знайти вихід. Сучасні засоби, народні рецепти і кваліфіковані фахівці - завжди раді прийти на допомогу.
Вам знадобиться
  • - вантуз,
  • - засіб для очищення засмічень,
  • - пральний порошок, сода і оцет.
Інструкція
1
Досить старий і перевірений спосіб прочищення труб - вантуз. Але не кожна сучасна людина знайомий з цією штукою. Та й придбати даний інструмент можливо тільки в спеціалізованому магазині сантехніки. Принцип дії досить простий. Візьміть вантуз двома руками за дерев'яний поручень, направивши гумовий наконечник до місця засмічення. Щільно притисніть його до зливної труби і різкими рухами постарайтеся прочистити раковину. Все сміття, який у вас вийде на поверхню, необхідно прибрати. Для цього заздалегідь приготуйте спеціальні гумові рукавички.
2
Сучасні виробники побутової хімії вже давно зробили крок вперед, і сьогодні, крім звичайних миючих і чистячих засобів, готові з радістю надати цілий ряд різних препаратів з очищення засмічень. Використовувати їх дуже легко, так як на кожній упаковці представлена докладна інструкція. Засіб засипте (залийте) в зливний отвір на час, вказаний на етикетці. Після цього змийте його великою кількістю гарячої води. Дану процедуру можна проводити і в якості профілактики, 1 раз в 2-3 місяці.
3
Народні рецепти також популярні і різноманітні. Але не забувайте про те, що застосовуючи поради близьких і рідних, ви можете завдати серйозної шкоди трубам (особливо, якщо вони виготовлені з пластмаси). Одним з найбільш поширених способів прочищення засмічення в раковині - суміш прального порошку, соди й оцту. Насипте в зливний отвір пральний порошок і соду (в рівних пропорціях, наприклад, по 1 столовій ложці). Залийте дану консистенцію оцтом (1-2 столових ложки) і залиште на 15-20 хвилин. Після цього слив промийте гарячою водою. Даний спосіб відмінно усуне дрібні засори.
4
Якщо ж засмічення в раковині досить серйозний, і вам не допомагає жодне сучасне або народний засіб, остання надія - сантехнік. Даного майстра ви можете запросити з вашого домоуправління. Для цього зателефонуйте в керуючу компанію, яка обслуговує ваш будинок, і залиште заявку, а краще прийдіть і оформите її особисто, упевнившись, що її застосовували до виконання. Цей спосіб поганий тим, що час очікування може розтягнутися на невизначений термін. На допомогу в цьому випадку вам прийде майстер по оголошенню. З ним ви заздалегідь зможете обговорити час і попередню суму за надану послугу.
Проживають в квартирі люди можуть зіткнутися з такою проблемою, як засмічення труб каналізації. Ця неполадка здатна доставити масу клопоту, і жителям квартир корисно знати способи усунення засмічення.
Вам знадобиться
  • - міні-трос сантехнічний;
  • - вантуз;
  • - засоби побутової хімії.
Інструкція
1
Спробуйте впоратися з засміттям самостійно, використовуючи механічний спосіб прочищення. Застосування вантуза - найнадійніший з таких способів. Вантуз являє собою ручний прилад, що допомагає усувати неполадки такого роду. Він складається з ручки для тримання і насадки з гуми. Щільно притисніть краю вантуза до отвору зливу у ванні або раковині, тримаючись за ручку, виконуйте рухи вверх-вниз. Після цього налийте трохи гарячої води - потік повітря вибиває з труби сміття, а вода промиває трубу, що усуває причину засмічення.
2
Застосовуйте сантехнічний міні-трос, якщо не вдалося прочистити засмічення в трубі за допомогою вантуза. Міні-трос може прочистити і пластикові труби, і металеві, що дозволить впоратися з причиною засмічення. На одній стороні троса ручка, на другий насадка-йоржик. Насадку опустіть в стік, ближче до засмічення, ручкою повертайте йоржик в трубі. Сміття таким чином подрібнюється і прослизає по трубі далі. У цього інструменту є аналог - електричний трос, який навіть провертати необов'язково. Так можна зруйнувати в стічній трубі майже будь засор.
3
Скористайтеся хімічним методом руйнування засора, якщо не хочеться перевертати тросом в брудній трубі. Також можна скористатися хімічним засобом і для профілактики появи засмічень. При хімічному способі видалення засмічення застряглий сміття при впливі спеціальних речовин перетворюється на рідку масу, яка поступово витікає зі зливної труби в каналізацію. Хімічні засоби для усунення засмічень можуть бути в рідкому або порошкоподібному вигляді. Дуже зручно користуватися засобом проти засмічень у вигляді гелю. Популярні засоби, на кшталт «Містер Мускул», «Кріт», містять луг високої концентрації, яка буде розчиняти і розпушувати засмічення в каналізаційних трубах.
4
Налийте побільше гарячої води в зливний отвір після застосування засобу. Це додатково прочистить трубу. Всі кошти побутової хімії вимагають обережного поводження, їх не слід наносити на саму поверхню сантехнічних приладів, не можна допускати попадання таких коштів на шкіру або в очі. При роботі треба використовувати захисну маску та рукавички.
Зверніть увагу
При виконанні ремонтних робіт треба стежити за тим, щоб водостічні труби були встановлені правильно. По відношенню до стояка кут сифона не повинен перевищувати 90 градусів.
Корисна порада
Чим постійно боротися з засмічення, краще попереджати їх. Треба стежити, щоб в сток не потрапляв сміття - застосування спеціальної металевої або пластмасової сітки допоможе частково вирішити цю проблему. Коштує така сітка майже копійки, а ефект від її використання відмінний.