Як клеїти пробку на стіни. Як приклеїти технічну пробку на стіни.

Коркові шпалери зазвичай випускають у вигляді листів або в рулонах різного розміру. Залишається лише нарізати їх на смуги і наклеїти на стіну. Але якщо ви хочете, щоб стіни довго радували вас своїм зовнішнім виглядом, перш ніж клеїти пробкові шпалери, вивчіть деякі правила роботи з ними.
Вам знадобиться
 • - ножиці;
 • - клей для коркових шпалер;
 • - валик для нанесення клею;
 • - валик для розгладження шпалер;
 • - тонка пензлик.
Інструкція
1
Вирівняйте поверхню стіни. Видаліть старе покриття, зашпаклюйте стіни і тріщини, вирівняйте і загрунтуйте стіну. Поверхня стіни, на яку ви плануєте клеїти пробкові шпалери, повинна бути сухою і чистою.
2
Розкроїте шпалери по потрібним вам розмірами. Розкрій і підгонка коркових шпалер проводиться в сухому вигляді. Вікна в кімнаті, де ви клеїте шпалери, повинні бути закриті. Протяги в кімнаті приведуть до появи пухирців повітря під шпалерами.
3
Візьміть клей для коркових шпалер або клей для важких шпалер на паперовій основі, налийте його в широку ємність, щоб він рівномірно розподілився на поверхні валика. Нанесіть клей відповідно до рекомендацій виробника шпалер. Думки фахівців тут розходяться, хтось радить наносити клей на самі шпалери, хтось - на стіну, інші рекомендують змащувати клеєм і шпалери, і стіну. Саме тому краще слідувати рекомендаціям конкретного виробника, шпалери якого ви збираєтеся клеїти.
4
Починайте клеїти шпалери. Робити це потрібно строго встик, щільно підганяючи краї один до одного. Найкраще клеїти такі шпалери удвох - щоб один тримав полотнище нагорі, а другий вирівнював його по вертикалі. Полотнища легко рвуться при просяканні клеєм. Щоб зробити шви як можна менш помітними, нанесіть в «проблемних» місцях (там, де край погано схопився) трохи клею за допомогою тонкого пензлика, а потім рівно натисніть валиком для обробки швів у місці стику полотнищ.
5
Приділіть особливу увагу наклеювання шпалер в кутах. Якщо ви натиснете занадто сильно - пробка може тріснути при згині шпалер на злам. Проклеюють кути максимально акуратно, не вдавлюючи шпалери в кут.
6
Краї шпалер, які виступають за плінтус, обрізають ножицями, а не ножем. Тонке полотнище, просочене клеєм, ніж може просто-напросто порвати.
Коркові шпалери і покритіz для підлоги гігієнічні і красиві, до того ж дозволяють зробити хорошу звукоізоляцію. Вони надають інтер'єру особливу елегантність і вишуканість. Однак цей матеріал не дуже добре тримає форму, тому важливо правильно його наклеїти. Коркові шпалери випускають у рулонах або у вигляді панелей.
Вам знадобиться
 • - пробкові шпалери;
 • - ніж по гіпсокартону;
 • - клей для пробки або акриловий;
 • - рівень;
 • - металева лінійка;
 • - схил;
 • - лопатка для клею;
 • - гребінка;
 • - відро з водою;
 • - ганчір'я.
Інструкція
1
Підготуйте коркові шпалери. Доставте їх з магазину додому у фабричній упаковці. Цей матеріал чутливий до змін вологості, тому порушувати герметичність упаковки не варто. Панелі розкладіть на підлогу і притисніть чим-небудь важким. Рулонні шпалери зручніше відразу нарізати за розміром, а потім теж розкласти і притиснути по краях. Панелі зазвичай роблять одношаровими, рулонне покриття складається з двох шарів. Клеять їх однаково.
2
Підготуйте стіну. Її необхідно заштукатурити, вирівняти і загрунтувати. Якщо ви збираєтеся обклеювати гіпсокартонну перегородку, можна обійтися і без штукатурки. Просто заґрунтуйте її. Дрібні дефекти поверхні ролі не грають, проте стіна повинна бути досить рівною.
3
Прикиньте, звідки ви почнете клеїти. Панелі зручніше наклеювати від центру стіни, тоді є можливість дотриматися симетрію. Рулонні шпалери краще закріплювати від кута. Але можливі варіанти. Все залежить від розмірів стіни і від того, яку кількість відходів ви можете собі дозволити. Може вийти і так, що панелі доведеться клеїти від кута і знизу, щоб обрізків було менше. Якщо ви все ж хочете почати роботу від центру, проведіть вертикальну і горизонтальну середні лінії. Для рулонних шпалер накресліть вертикаль, відступивши від кута на ширину рулону.
4
Прочитайте інструкцію на упаковці з клеєм. Якщо ви користуєтеся акриловим клеєм, то швидко намажте частина стіни, приблизно рівну площі однієї панелі або шматка шпалер. Розрівняйте клей гребінкою. Прикладіть панель і міцно її притисніть. Не забувайте притискати і краю, інакше шар вийде нерівним. Рулонні шпалери зручніше клеїти з помічником. Видавіть з-під них все повітря і добре притисніть до стіни по всій площі. Таким же чином наклейте і всі інші листи.
5
Приберіть зайвий клей ножем. Пробувати прати його водою не потрібно, толку від цього не буде, а поверхня покриється чимось на зразок білого нальоту. Тому плями клею краще зрізати або зіскоблити, залежно від їх розміру і товщини. Рулонні шпалери можна покрити лаком, але це не обов'язково. З панелями доведеться ще якийсь час попрацювати. Вони зазвичай покриті воском, який під час обробки стін стирається, причому нерівномірно. Це може бути помітно. Тому обробіть стіни воском або заполіруйте.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, чи потрібно намазувати клеєм одну поверхню або обидві. При обклеюванні статі частіше зустрічається другий варіант. Пробку на підлогу клеять майже так само. У цьому випадку все ж краще спеціальний клей для пробки. Прикріплювати пробку краще від центру.