Як зв'язати штори.

Штори створюють особливий настрій у кімнаті, незалежно від того, який вони довжини і фактури. Особливу увагу заслуговують моделі, зв'язані гачком. Ажурні фіранки створять затишну обстановку не тільки на кухні, але і в інших кімнатах квартири.
Вам знадобиться
  • - тонкі нитки;
  • - гачок.
Інструкція
1
Для створення фіранок візьміть тонку пряжу світлих тонів, підберіть тонкий гачок. Заміряйте віконний отвір. Врахуйте, ширина фіранки повинна перевищувати ширину вікна як мінімум на 50 см. Порахуйте витрата пряжі - її має бути достатньо. Майте на увазі, один сантиметр в'язаного виробу складається з чотирьох рядів: якщо взяти довжину штори в 170 см, вийде 680 рядів. Нехай ширина моделі буде 250 см * 4 петлі (1см), значить в одному ряду треба набирати 1000 петель. На вив'язування одного ряду піде 1000 см пряжі. Для штори потрібні тонкі нитки: візьміть мотки, в 100 г яких вміщується 500 м. Для штор потрібно приблизно 15 мотків ниток по 100 г, тобто 1,5 кг пряжі.
2
Спробуйте пов'язати штору найпростішим візерунком, чергуйте порожні та заповнені осередки. Порожні клітинки - це стовпчики з накидом і одна петля між ними, заповнені - це два стовпчики з накидом.
3
Для більшої виразності візерунка виготовте пишний стовпчик. Він вив'язується так: накиньте нитку на гачок, введіть його в петлю попереднього ряду, робочу нитку витягніть. У вас повинно утворитися кілька петель, пров'яжіть перші дві. Знову накиньте робочу нитку на гачок і витягніть її через цю ж петлю попереднього ряду. Пров'яжіть перший дві петлі. Повторіть процедуру ще раз, у підсумку на гачку має утворитися чотири петлі. Пров'яжіть їх всі разом. Побудуйте свій власний малюнок. Зверніть увагу на візерунки, що використовуються для вишивки хрестиком.
4
Зв'яжіть штору, використовуючи такий опис: 1 ряд - наберіть 4 повітряні петлі, далі 2 стовпчики з накидом, далі 4 повітряних петлі, два стовпчики з накидом - чергуйте до кінця ряду. В кінці ряду пров'яжіть напівстовпчик і чотири повітряні петлі. 2 й ряд - в'яжіть дві повітряні петлі, далі 2 стовпчики з накидом, дві повітряні петлі, два стовпчики з накидом - в'яжіть узор до кінця ряду. Стовпчики повинні вийти в повітряних петлях попереднього ряду, ряди чергуйте.
5
Обвяжіте краю стовпчиками без накиду. Для нижнього краю виготовте бахрому, а для верхнього - гачки. Набирайте по три повітряних петлі, кріпите їх до попереднього ряду напівстовпчиками.
Зверніть увагу
Врахуйте навантаження на карниз, його кріплення повинно бути надійним.
Корисна порада
Готову штору накрахмальте - вона не буде обвисати.