Як побачити північне сяйво. північне сяйво в Норвегії в Який час року.

Північне сяйво - одне з найкрасивіших природних явищ, але побачити його не так вже просто. Воно трапляється в полярних областях земної кулі в холодну пору року, коли сонячна активність найбільш висока. Північне сяйво можна побачити у Фінляндії, Норвегії та інших скандинавських країнах, а також на півночі Росії і на Алясці.
Інструкція
1
Спостерігайте за сонцем, адже північне сяйво безпосередньо залежить від того, наскільки висока зараз сонячна активність. Чим вона вища, тим більша ймовірність, що вам вдасться побачити це природне явище. Щоб не помилитися з періодом подорожі на північ, стежте за показниками сонячної активності. Це можна робити за допомогою інтернет-сайтів, наприклад www.spaceweather.com.
2
Виходячи з показників активності сонця, виберіть час, коли підете в подорож. Найкраще робити це в період з жовтня по січень. Ознайомтеся також з прогнозом погоди, так як необхідно, щоб небо в ці дні було ясним і безхмарним.
3
Тепер виберіть місце, в якому будете намагатися побачити північне сяйво. Для цього вам знадобиться відправитися в полярну область який-небудь північної країни. Захоплюючі дух пейзажі чекають вас у Норвегії, під час полярної ночі там можна кілька разів на рік спостерігати красиве північне сяйво. Видно його також в Ісландії та Фінляндії. Фінляндія є одним з кращих місць для цього, тому що в країні дуже хороша екологія і чисте повітря. Найбільш сприятливим часом для спостереження північного сяйва в цій країні є період з вересня по жовтень, а також з лютого по березень. У невеликому фінському поселенні Похіян Круулу навіть існує Будинок Північного Сяйва, де постійно проводяться екскурсії, присвячені цьому явищу.
4
Якщо не хочете їхати за кордон, то спостерігайте північне сяйво в Росії. На півночі країни є місця, які дозволять вам насолодитися красою цього явища, наприклад, це Кольський півострів. Так як переважно спостерігати сяйво за містом, де немає яскравого світла вуличних ліхтарів, то самі хороші місця для цього - селища, розташовані в Хибинах. Заодно тут можна покататися на лижах або на сноуборді.
5
Спостерігати північне сяйво краще за межами великих населених пунктів. У яскраво освітленому і багатолюдному місті, звичайно, можна побачити те, що ви шукаєте, однак штучне освітлення складе дуже сильну конкуренцію природному заграві. Тому якщо хочете побачити це явище добре помітним і яскравим, то їдьте за місто, де підсвічування не перешкодить вам.
6
Сяйво потрібно спостерігати вночі. Зазвичай воно з'являється в проміжку приблизно між 10 годинами вечора і північчю, тому частіше дивіться на небо в цей час.