Як зробити трубу з жерсті. виготовлення жерстяних труб.

Із застосуванням нових технологій у будівництві необхідність у застосуванні жерстяних труб поступово відпадає. Сьогодні вони використовуються більше як декоративні елементи. Жесть - тонка листова сталь, схильна до корозії, тому для виготовлення флюгерів, красивих водостічних труб, козирків над ними, кришок над пічними трубами або філігранних мережив застосовують оцинковане дахове залізо.
Вам знадобиться
  • лист заліза товщиною 0,5-0,7 мм, дерев'яний молоток, ножиці по металу, металева планка.
Інструкція
1
Тонка жесть - улюблений матеріал для саморобних коптилень і лазень. Бляшані труби також використовуються як самоварні. Вони збільшують тягу і відводять дим. Виготовити бляшану трубу нескладно. Необхідний лист тонкого покрівельного оцинкованого заліза товщиною 0,5-0,7 мм, дерев'яний молоток - киянка, ножиці по металу, металева планка, звичайний молоток і плоскогубці. Лист заліза повинен бути рівним, гладким, з прямими кутами.
2
Намалюйте на аркуші заліза викрійку труби в розгорнутому вигляді. Це можна зробити крейдою або яким-небудь гострим предметом. Ширина заготовки повинна дорівнювати діаметру труби + 1,5 см, довжина - довжині її прямої ділянки. Відріжте ножицями по металу намальовану заготовку.
3
Покладіть заготовку на край верстака і накресліть з одного боку (по довжині) листа лінію відгину фланця - 0,5 см. Зіставте намальовану лінію з ребром куточка на верстаті і загніть край за допомогою киянки вниз. Переверніть лист і ударами киянки підігніть кромку до аркуша.
4
Переверніть заготовку і зробіть з іншого довгої сторони відгин кромки на ширину 1 см, але в іншу сторону. Потім підігніть цю кромку ще раз, тобто в профіль про загин матиме форму літери Г.
5
Вставте заготовку в оправлення (сектор труби потрібного діаметра, втім, деякі обходяться і без неї), акуратно загніть краю труби один до одного. З'єднайте кромки в замок так, щоб менша кромка зачепилася за більшу. Ущільните кромку плоскогубцями. За допомогою залізної планки і молотка укладіть кромку на лист, гарненько підбийте її.
6
Скріпити краю труби можна і за допомогою алюмінієвих або сталевих клепок. Тоді кромки загинаються під кутом 900 назустріч один до одного. У них попередньо просверливаются отвори під клепки на відстані 3 см. Лист заготовки загинається у зворотний бік так, щоб кромки співпали і знаходилися на зовнішній стороні труби. Потім кромки скріплюють клепками. В цьому випадку виходить зовнішній шов, який не дуже зручний у вжитку.