Як вставити голку в швейну машину. чому часто рветься нитка при шиття на машинці.

Уміння заправляти швейну машинку надзвичайно важливо для починаючої швачки. Неправильно вставлена голка може заподіяти масу неприємностей. В кращому випадку машинка просто перестане працювати. Але голка може вискочити і нанести травму. Тому перед тим, як зайнятися шиттям, потренируйтесь вставляти голку.
Вам знадобиться
  • - швейна машинка;
  • - голка;
  • - маленька ("годинна") викрутка.
Інструкція
1
Більшість швейних машинок продається з уже вставленої голкою. Але голки - предмет зовсім не універсальний, вони бувають різної товщини. Для кожної тканини її необхідно підбирати. Тому постарайтеся навчитися вставляти голку відразу. Маленькою викруткою відкрутіть гвинтик і обережно дістаньте голку, намагаючись її не перевертається. Подивіться і запам'ятайте, як вона стояла. Зазвичай положення голки вказується в інструкції. Прочитайте її і збережіть. Зверніть увагу, яка саме голка стоїть у вашій машинці. Вони можуть бути із зрізаною або круглої колбочкою. Надалі купуйте саме такі голки.
2
Розглянувши голку, ви побачите, що з одного боку у неї є довга борозенка. Це і буде вашим орієнтиром, тому що становище желобка завжди повинно бути однаковим. Зустрічаються машинки, де цей жолобок повинен знаходитися прямо перед швачкою. Як правило, вони дають тільки зигзагоподібну рядок. У звичайних побутових машинок жолобок звернений вправо. Якщо голка із зрізаною колбою, то зріз розташовується у різних машинок або в напрямку від швачки, або з боку рукава.
3
Перш ніж міняти зламану голку або замінити її на більш тонку або більше товсту, відключіть електричну машинку від мережі. Поставте ігловодітель в саме верхнє положення. Це робиться за допомогою махового колеса. Відкрутіть гвинтик голкотримача. Дістаньте стару голку і покладіть її в коробочку або застроміть в игольниц. На зламаній голці прочитайте цифри, перш ніж її викинути.
4
Підберіть голку потрібного вигляду і потрібної товщини. Поверніть її желобком в потрібну сторону. Вставте голку в отвір до упору. Щільно закрутіть гвинт, щоб голка не бовталася і не вискакувала. Всуньте нитку. Перед тим як сточувати деталі, спробуйте прошити непотрібний клаптик тієї ж тканини. Якщо машинка з якихось причин не шиє, підберіть голку інший товщини.
Зверніть увагу
У деяких старих машинок гвинт голкотримача відкручується без усякої викрутки, його потрібно просто повернути за опуклу частину.
Корисна порада
Купіть декілька голок кожного розміру. Крім того, зараз можна вибрати в магазинах голки мало для кожного виду тканини. Так, наприклад, трикотаж краще шити голкою з округленим кінцем або подвійний, а шовк - гострої і тонкою.