Як позбутися від плям фарби. зняти зі скла засохлу краскучем.

Ремонт пройшов, але після нього деякі куточки вашої прекрасної квартири виглядають так, немов пережили ядерний вибух. Тут і там видніються патьоки від фарби, пара крапель навічно закарбувалася на новому шибці, а про дивані, до якого ви випадково приклалися брудної рукавичкою, навіть думати не хочеться. Невже тепер з усіма цими плямами абсолютно нічого не можна вдіяти? Зрозуміло, можна!
Вам знадобиться
  • скипидар, ацетон, бензин, нашатирний спирт, гас, праска, фольга, гостре лезо, розчинник, шпатель, штукатурка, шкурка, водоемульсійна фарба
Інструкція
1
Видаліть плями від масляної фарби на тканинних поверхнях за допомогою розчинників. Підійде скипидар, гас, ацетон або бензин, а також будь-які засоби, призначені для видалення фарби з одягу чи тканин. З ацетоном будьте гранично обережні, оскільки він може змінити колір ваших меблів або одягу. Попередньо краще спробувати протерти їм невелику ділянку в непомітному місці. Як відомо, скипидар, гас і бензин самі по собі залишають на тканинах масляні плями, тому після очищення фарби протріть місце плями нашатирним спиртом.
2
Якщо краплі фарби залишилися на склі їх слід видаляти більш акуратно. Намочіть поверхню скла гарячою водою, щоб збільшити ковзання. Озбройтеся гострим лезом або бритвою і обережно зіскоблити засохлу фарбу з поверхні скла. Сильно натискати не потрібно, оскільки великий ризик подряпати скло. Якщо патьоки на стеклах застарілі і не піддаються отскабліванію подібним чином, нагрійте їх за допомогою будівельного фена або звичайної праски через фольгу, після чого видаліть розчинником.
3
Найважчий випадок - плями на стінах або стелі. Якщо вам настільки не пощастило, що під час ремонту фарба випадково капнула на ті частини кімнати, які ви вже попередньо відремонтували, доведеться провести деякі косметичні маніпуляції. Засохлу фарбу акуратно зіскоблити зі стіни або стелі шпателем. Якщо при цьому доведеться злегка зачепити більш глибокі шари штукатурки - не турбуйтеся і постарайтеся поставитися до процесу філософськи. Після того як вся фарба буде видалена, замажте пошкоджене місце штукатуркою і зарівняти шкіркою. Фінішний шар - водоемульсійна фарба.
Зверніть увагу
Все розчинники - вогненебезпечні та отруйні речовини. Зберігати їх слід в недоступному для дітей та тварин місці, а використовувати тільки в добре провітрюваних приміщеннях вдалині від відкритого вогню.
Корисна порада
Будь-які плями від фарби краще всього видаляти відразу ж в той момент, як ви їх посадили. Не має значення, що за поверхню зазнала забруднення і чи є під рукою розчинник. Завжди краще змахнути свіжу фарбу сухою ганчіркою, ніж чекати її висихання і намагатися потім видалити.
Якщо на одяг потрапили плями від фарби, постарайтеся якомога швидше їх видалити. Чим раніше почнете, тим більше шансів на позитивний результат. У домашніх умовах ви можете вивести плями за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • Уайт-спірит, очищений бензин, гас, скипидар, рідина для миття посуду, плямовивідник, пральний порошок для жирних плям, біла глина, гліцерин.
Інструкція
1
Для видалення плям від фарби використовуйте уайт-спірит. Змочіть поролонову губку або ганчірку в розчиннику і протріть забруднену ділянку від країв до середини. Потім виперіть одяг в теплій воді з порошком для жирних плям. Прополощіть і просушіть виріб.
2
Очищений бензин і гас ефективно видаляють плями від фарби , але в деяких випадках можуть пошкодити матеріал. Тому перед застосуванням нанесіть кілька крапель розчинника на шов або інше непомітне місце. Якщо колір тканини не змінився, продовжуйте виведення плями. Змочіть ватяний тампон в рідині і обробіть забруднення.
3
Масляну фарбу можна вивести за допомогою засобу для миття посуду. До його складу входять речовини, які розщеплюють молекули жиру. У невелику ємність налийте 1 чайну ложку рідини для миття посуду і трохи води. Поролоновою губкою нанесіть суміш на пляму і акуратно обробіть від країв до центру.
4
Налийте гліцерин в невелику ємність і нагрійте в мікрохвильовій печі або на водяній бані. Потім нанесіть на пляму від фарби і залиште на 30-40 хвилин. Виперіть одяг в теплій воді з додаванням засобу для виведення плям.
5
З застарілими плямами від фарби добре справляється скипидар. Змочіть ватяний або марлевий тампон в розчиннику і прикладіть до забрудненого ділянці на 15-20 хвилин. Після закінчення цього часу заперіть пляма з рідиною для миття посуду або господарським милом.
6
Для видалення плям фарби з білих тканин приготуйте таку суміш. Візьміть в приблизно рівних пропорціях очищений бензин і білу глину. Ретельно розмішайте до отримання однорідної консистенції. Нанесіть пасту на забруднене місце і залиште на деякий час. Коли бензин випарується, візьміть щітку для одягу та струсіть глину. Після можете випрати одяг як зазвичай. Якщо з першого разу не вдалося вивести пляму, повторіть процедуру спочатку.