Як намалювати мармур. Як малювати в античному стилі.

Красу мармуру люди оцінили в глибоку давнину. З нього створювалися розкішні будівлі і прекрасні скульптури. Той, хто вирішив намалювати класичний натюрморт або пейзаж з мармуровим будівлею, стикається з проблемою, як же передати фактуру цього чудового матеріалу. Уміння малювати мармур може стати в нагоді і тому, хто хотів би розписати в античному стилі тарілку або будь-який інший відповідний предмет. Правда, технології в цих випадках будуть різними.
Вам знадобиться
 • - незакінчений пейзаж з мармуровим об'єктом;
 • - предмет, який необхідно розписати під мармур;
 • - акварельні фарби або гуаш;
 • - темперні фарби;
 • - акрилові фарби;
 • - зубна щітка;
 • - лінійка або дерев'яна пластинка;
 • - м'яка кисть;
 • - вода;
 • - рослинне масло;
 • - фотографічна кювету;
 • - губка.
Інструкція
1
Для малювання мармурової стіни або скульптури на пейзажі чи натюрморті використовуйте трафарет. Зробіть його зі шматка щільного паперу або картону. Намалюйте на ньому контури стіни або скульптури. Виріжте його. Накладіть трафарет на малюнок, поєднавши отвір з лініями об'єкта. Вся інша поверхня листа повинна бути закрита.
2
Наберіть на губку акварельний фарбу або гуаш основного тону і зафарбуйте зображення. Потім наберіть на зубну щітку фарбу більш темного відтінку цього ж кольору і розприскайте її по поверхні, зачіпаючи щіткою про край дерев'яної пластинки. Для акварелі замість зубної щітки можна використовувати пульверизатор. Розмийте бризки м'якою кистю. Якщо мармур має включення інших квітів, повторіть процедуру. Зніміть трафарет і закінчите малюнок.
3
Якщо ви захоплюєтеся аплікацією, зробіть мармурову папір. Кювету підберіть таку, щоб туди помістився аркуш паперу. Це може бути й інший посудину підходящої форми. Налийте туди води і рослинного масла. Масло краще брати очищене і дезодорована. Потрібно його рівно стільки, щоб воно покрило поверхню води тонкою плівкою.
4
Влийте в кювету підходящі по тону фарби. Їх може бути дві або три. Дайте їм розтектися по поверхні. Вони утворюють химерні завитки, схожі на фактуру мармуру. Акуратно покладіть в кювету аркуш паперу, щоб він стосувався шару фарби. Потримайте лист секунд 10-15. Сушити такий папір зручніше в вертикальному положенні, підвісивши на мотузку або карниз і закріпивши білизняний прищіпкою. Мармурова папір може бути фоном для аплікації. Але з неї можна зробити і елементи композиції.
5
Для імітації мармуру при оздоблювальних роботах або виготовлення предмета декоративно-прикладного мистецтва візьміть фарби, які добре лягають на даний матеріал. Якщо необхідно, очистіть і знежирте поверхню. Нанесіть грунт. На паперових шпалерах це може бути, наприклад, водоемульсійна фарба. Дайте грунту висохнути. Краще накладати його в два шари. Потім накладіть світлу фарбу, а на неї широким пензлем нанесіть лессировку - лінії різної форми. Можна взяти кілька відтінків одного і того ж кольору, це зробить фактуру ще більш схожою на справжній мармур. Потім гумовою губкою розітріть фарбу по поверхні.