Як натренувати спину.

Міцні м'язи спини не тільки забезпечують силу і міць практично будь-якого руху, в першу чергу вони створюють надійний захист для хребта. Саме м'язи спини підтримують корпус людини в вертикальному положенні. Це забезпечує фізіологічно правильне розташування внутрішніх органів грудної клітки і черевної порожнини. Не випадково, сколіоз грудного відділу хребта часто супроводжується захворюваннями серця.
Вам знадобиться
  • - Перекладина;
  • - штанга;
  • - лава для гиперєкстензий;
  • - гімнастичний килимок.
Інструкція
1
Візьміться за перекладину прямим хватом. Злегка прогніться в попереку, зведіть лопатки і підтягуйте лікті до талії. При цьому тягніться підборіддям до перекладини. Підніміться максимально вгору, затримайтеся у верхній точці на два рахунки, а потім повільно опустіться вниз. Чим ширше розташовані руки на перекладині, тим вище навантаження саме на м'язи спини. Хоча підтягуватися зворотним хватом легше, ніж прямим, виконуйте вправу саме так. При підтягуванні зворотним хватом в роботу включаються біцепси, а це знижує навантаження на найширші м'язи. Ніколи не опускайте тіло різко вниз і не розслабляйте руки під вагою власного тіла. Це може привести до травми довгої головки трицепса, тому тримайте руки і спину злегка напруженими, поки не виконаєте всі кількість повторів.
2
Візьміть штангу зворотним хватом на ширині плечей. Трохи зігніть ноги, таз відведіть назад і прогните спину. Нахиляйтеся вперед доти, поки гриф штанги не опиниться трохи вище колін. Зведіть лопатки і підтягуйте гриф до низу живота. Затримайтеся на один рахунок, а потім на чотири рахунки поверніться у вихідне положення.
3
Поставте штангу на підлогу і встаньте до неї впритул, щоб гомілки упиралися в гриф. Нахиліться вперед, спину тримайте прямий і трохи прогните її в попереку. Візьміться за штангу широким хватом. Потягуйте гриф до низу живота, направляючи його вздовж стегон. Поверніть штангу на підлогу, витримайте секундну паузу і повторіть.
4
Прийміть основне положення в лаві для гиперєкстензий. Валики впираються в стегна трохи нижче пахової складки. Щиколотки надійно зафіксуйте, а ступнями щільно упріться в платформу. Кисті рук наблизьте до скронь або до шиї. Повільно опустіть корпус вниз, згинаючись в тазостегнових суглобах. Потім плавно поверніться у вихідне положення, не прогинається назад занадто сильно. Для опрацювання довгих м'язів спини достатньо, щоб корпус був прямим від маківки до п'ят. Використання обтяжень для виконання гиперєкстензий не дає великого ефекту, але підвищує ризик травми хребта, тому краще обійтися без них.
5
Будь-які силові тренування закінчуйте розтяжкою опрацьованих м'язів. Це позбавить вас від м'язової крепатури і дозволить збільшити силову витривалість в середньому на 19%. Встаньте на коліна і підніміть прямі руки над головою. Повільно нахиляйтеся вперед, одночасно опускаючи сідниці на п'яти. Тягніть руки вперед якомога сильніше. Відчуйте напругу всіх м'язів спини і затримайтеся в такому положенні на 20-30 секунд. Потім підніміть корпус вертикально і розслабтеся.