Як оновити шпон.

Шпон - це деревний матеріал, виготовлений у вигляді тонких листів. Іноді виникає необхідність оновлення поверхні, яка облицьована шпоном. Найпоширенішою причиною невеликих хвилеподібних здуття на поверхні шпону служить неправильне розташування аркушів.
Вам знадобиться
  • - клей;
  • - шприц;
  • - праска;
  • - струбцина;
  • - ніж;
  • - політура;
  • - щітка.
Інструкція
1
Щоб виключити появу подібного дефекту необхідно вчасно виявити і усунути всі здуття. Ретельно очистіть ділянку під шпоном від старого клею. Сильне здуття надріжте.
2
За допомогою шприца введіть клей під утворився міхур. Зверху на шпон покладіть вологу ганчірку.
3
За допомогою гарячої праски притисніть місце дефекту. Шпон стане більш еластичним. Акуратно розітріть пальцями поверхню і закріпіть струбциною.
4
Значно пошкоджені місця необхідно замінити на інший шпон. Приготуйте маленький шматочок нового покриття. Він повинен повністю збігатися за текстурою з ремонтованої поверхнею.
5
На ділянці з дефектом виріжте віконце. Прикладіть підготовлений шпон до цього місця. Колір і текстура основного фону і заплатки повинні повністю збігатися. Визначивши потрібне положення, скальпелем або ножем виріжте точну копію вилученого шматочка шпону.
6
Ніж тримайте під невеликим нахилом, щоб вийшла відповідна за формою латочка. Розрізи робіть поперек текстури. Щоб уникнути розщеплення шпону іноді ріжте зигзагом.
7
Зафіксуйте клейкою смужкою. Пригладьте місця стиків бойком столярного молотка. Місця переходу від основного шпону повинні бути непомітними.
8
Утворилися механічні пошкодження (розбіжність по шву відколи шпону по краях) виправляйте, вставляючи вставки, які повинні співпадати за текстурою і кольором.
9
Приступіть до остаточної обробки поверхні шпону. Нанесіть ґрунтовку і відшліфуйте її. За допомогою тампона покрийте всю поверхню виробу політурою.
10
Полірування проводите плавними, безперервними і ковзаючими рухами. Всі дії на поверхні повинні залишати дуже тонкий шар політури.
11
Дочекайтеся повного висихання обробленого виробу. Щіткою з кінського волосу ретельно відшліфуйте поверхню шпони.