Як облаштувати джерело. облаштування джерела.

Місце, де можуть бути ґрунтові води, можна визначити візуально. Якщо ви знайдете на своїй ділянці землі таке містечко, то можете облаштувати власний джерело. Звичайно, доведеться попрацювати, але воно того варте!
Вам знадобиться
  • - Залізобетонні кільця;
  • - труби;
  • - глина;
  • - пісок і гравій;
  • - залізобетонна кришка.
Інструкція
1
Знайдіть ділянку землі, де грунтові води особливо близькі. Це можна визначити в різний час року, навіть взимку. Влітку в посуху ви його знайдете по зеленій траві серед тьмяної і вигорілій рослинності, по наявності вологолюбних рослин, таких як осока, очерет. Увечері тут збираються комарі, а вранці туман.Зімой близькість джерела видають полою на сніговому покриві і проталини. Навесні джерело можна знайти за довго не просихає землі.
2
Можна, якщо у вас є стільки часу і терпіння, за допомогою дерев підняти воду з глибини. Для цього посадіть досить велика кількість вологолюбних дерев - вільху, вербу, тополя біла, осику. Садити їх потрібно так, щоб в середині залишився коло для джерела. Через дев'ять років дерева своїм корінням, як насосами, піднімуть грунтову воду з глибини. Викопайте лунку, і з неї заб'є вода! Чим ближче один до одного дерева і чим їх більше, тим і джерело сильніше.
3
Забір води з джерела краще проводити за допомогою каптажної камери. Така камера забезпечить вам необхідний для господарсько-побутових потреб запас води. Зазвичай вона являє собою кільце із залізобетону, яке ставлять над виходом джерела з породи. Прийом води відбувається через керамічні або бетонні труби, що йдуть в каптажну камеру, а в її нижній частині роблять отвори для забору води.От забруднення води стоками водозабірні труби захистіть глиняного подушкою і засипте піщано-гравійної сумішшю.
4
Переливну трубу встановіть, щоб уникнути переповнення камери. На виході цієї труби зробіть воронку для прийому води. У самій камері зробіть два відділення - очисний та накопичувальне. Перекрийте накопичувальне відділення плитою із залізобетону і спорудити навколо отмостку.Обязательно потрібно забезпечити неможливість попадання грунту в воду, для цього роблять ізоляцію стін і покрівлі камери, наприклад, замок з досить жирної глини та ін.
5
Вихід джерела на поверхню обладнайте спорудою типу колодязя, обов'язково з дахом. Іноді доведеться ходити за водою з візком, передбачте хороший підхід до джерела води.