Як зробити шкільну дошку.

Класна дошка - це звичний атрибут шкільного кабінету. Але в наш час дизайнери вміють впроваджувати цей предмет і в домашню обстановку. Причому необов'язково її купувати, можна зробити самостійно і вписати в інтер'єр так, щоб вона підкреслила і доповнила стиль кімнати. Така дошка стане в нагоді в будинку, де є школярі або маленькі діти, а й для дорослих вона не буде зайвою: на ній можна писати повідомлення рідним, робити нагадування або просто малювати.
Вам знадобиться
  • основа з ДВП, ДСП або фанери;
  • олівець;
  • лінійка;
  • малярний скотч;
  • чорна фарба;
  • наждачний папір.
Інструкція
1
Знайдіть основу для шкільної дошки. Це повинна бути досить велика і рівна поверхня. Відмінно підходять ДВП, ДСП або фанера, але можна використовувати інші плоскі матеріали. Випиляєте прямокутник потрібного розміру. А якщо у вас є яка-небудь стара непотрібна стінка від шафи або інших меблів, можна її використовувати цілком.
2
Нанесіть на дошку розмітку. Дійте згідно з приказкою «Сім раз відміряй, один раз відріж». Необхідно розділити дошку на основну частину і рамку. Олівцем і лінійкою намалюйте в центрі прямокутник, залишивши навколо нього рамку певної ширини. Наклейте по краях малярний скотч, щоб після фарбування поля були видні.
3
Пофарбуйте дошку. Добре підходить нітроемаль, вона має насичений колір, швидко висихає. Можна використовувати інші фарби на водній основі, головне, щоб вони були безпечні для здоров'я і якісні. Вибирайте чорний або коричневий колір, на них крейда найкраще видно. На гладкій пофарбованої поверхні не дуже зручно малювати крейдою, тому пройдіться по дошці наждачним папером, коли фарба висохне
4
Зробіть поличку для крейди з плінтуса або пластикового куточка. Після ремонту часто залишаються такі матеріали, які можна використовувати для цієї мети. Пошукайте що-небудь подібне або купите в магазині.
5
Прикріпіть дошку в потрібному місці. Якщо ви зробили її для дитини, повісьте її так, щоб йому було зручно писати. Існує більш сміливе рішення зробити класну дошку - використовувати для неї поверхні меблів або стіни в будинку. наприклад, пофарбуйте стіну шафи, двері, холодильник або кухонний гарнітур. Це додасть інтер'єру екстравагантність і зробить його незвичайним.
6
Щоб надовго зберегти готову дошку, правильно доглядайте за нею: регулярно мийте, витирайте ганчіркою або губкою з холодною водою. Добре змивайте миючі засоби, якщо дошкою користуються діти.
Навіщо купувати річ для дому, коли її можна зробити своїми руками? Тим більше, ця річ напевно буде якісніше і міцніше магазинних аналогів. Ось і прасувальну дошку теж має сенс зробити самим, щоб вона не гнулася від навантажень і взагалі довго служила. А знадобляться для її виготовлення бруски, шматки меблевих щитів та інші непотрібні речі з дерева, які шкода викинути, але і зберігати їх не до чого.
Інструкція
1
Як заготовки для нашої основної деталі давайте візьмемо меблевий щит 18-ти мм завтовшки. Розміри щита - 1220х300 мм. Обабіч заокруглені крайки дошки за допомогою ручної фрезерної машинки. Якщо такої немає, можна просто їх ножівкою обпиляти і зарівняти напилком. Тепер візьмемо стругані бруски з перетином 35х40 мм і заокруглені крайки у них. До речі, висота і кількість брусків такі: 3 штуки - 1100 мм і дві - 300 мм.
2
просвердлити, відступивши від середини довгих брусків 30 мм, в них наскрізні отвори діаметром 8 мм. Це дозволить бути дошці більш стійкою.
3
Тепер беремо пробковий свердло 25 мм і вибираємо поглиблення для болтових головок M10. Але не на всіх брусках, а лише на двох, причому тільки з одного боку. В отвір вставимо болт і шайбу і брусок, який опинився посередині, розгорнемо на 180о по осі.
4
У двох брусках довжиною 300 мм свердлимо наскрізні отвори діаметром 8 мм, відступаючи 300 мм від краю. З одного боку брусків також потрібно зробити поглиблення для болтових головок. Тепер відступаємо 20 мм від краю, свердлимо отвори того ж діаметру і не забуваємо про поглиблення в ніжках. Скругляются верхні торці ніжок, з'єднуємо їх з малими брусками за допомогою болтів.
5
Від рівного краю нашої дошки тепер відступимо 180 мм, уздовж осьової лінії укладемо вийшла конструкцію і з'єднаємо її з дошкою шурупами. Опори шурупами прикручуємо до ніжок. Одночасно вони виконуватимуть роль ребер жорсткості для всієї розкладається конструкції.
6
Робимо за місцем поглиблення-упор для ніжки, вибираємо його фрезерної машинкою. На середньої ніжці вирізаємо «замок». Якщо дошка розташовується не строго горизонтально, підганяємо довжину ніжок. Висота дошки не повинна у нас перевищувати 800 мм.
7
Тепер робимо оббивку. Викроюємо для цього відріз тканини 1500х400 мм і робимо невеликий додатковий запас. А м'який елемент можна зробити з складеного на 2-3 рази поролону або їх укривного матеріалу (в нашому випадку це «агротекс»), складеного вже в чотири шари. Через тканину пропрасовуємо м'який елемент праскою, перевертаємо прасувальну дошку, кладемо її на підлогу. Залишилося лише прибити тканину до дошки скріпками, починаючи з боків. Зайву тканину зрізаємо, і наша прасувальна дошка готова до роботи.