Як намалювати портрет простим олівцем.

Портрет, намальований простим олівцем, - один з найщиріших і романтичних подарунків. Звичайно, створити справжній портрет під силу лише професійному художнику, проте згадайте дітей, сміливо малюють себе і своїх батьків. Тому не варто соромитися своєї недосвідченості. Нехай ваша робота вийде неідеальної в технічному плані, але зате вона буде авторської (відобразить ваш характер і погляд на світ).
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і олівець. Для початку «знаряддя праці» необхідно правильно заточити. До речі, для цього найкраще підійде не точилка, а ніж (кінець грифеля при заточуванні ножем виходить гострим і трохи зрізаним, а така форма дозволяє проводити не тільки тонкі лінії, а й широкі штрихи).
2
Намалюйте на аркуші прямокутник (майбутнє обличчя), співвідношення ширини і висоти якого постарайтеся визначити на око. Горизонтальними і вертикальними лініями розбийте прямокутник порівну на дві частини. Якщо ви малюєте овал обличчя в перший раз, щоб цей процес пішов легше, почніть з проведення вертикальних дуг, з'єднуючи їх зверху і знизу.
3
Потім знайдіть лінію очей (вона буде лежати трохи вище середини прямокутника). Відстань між очима має бути приблизно дорівнює відрізку між крилами носа. Постарайтеся намалювати очі найбільш виразними - це основна частина портрета і саме на неї, як правило, звернені всі погляди.
4
Щоб очі на портреті вийшли однаковими, проведіть лінію, що обмежує їх висоту. За своєю формою очі повинні бути схожими на мигдальне насінину.
5
Щоб визначити лінію носа і лінію росту волосся, розділіть всі частини прямокутника ще раз навпіл. Чіткого шаблону для того щоб зобразити ніс і губи не існує, так як у всіх людей ці частини обличчя індивідуальні. Ваше завдання - зробити їх максимально схожими на фотографію, з якою ви будете малювати портрет (портрет з натури зробити набагато складніше). Лінія рота повинна знаходитися трохи вище половини нижньої частини прямокутника, а лінія брів - трохи нижче середини другої частини прямокутника (якщо відраховувати зверху).
6
При нанесенні штрихів на малюнок тримайте олівець під кутом 45 градусів до поверхні листа. Чи не напружуйте при цьому руку, ви повинні малювати легко. Найтемніші місця портрета штрих в останню чергу. Всі затемнення малюнка необхідно робити поступово, так як зі світлого зробити темне набагато простіше, ніж з темного світле.
Корисна порада
Набагато простіше малювати портрет з фотографії, ніж чим з натури.