Як побудувати вальмовую дах. кроквяна система вальмовой даху.

Особливість вальмовой даху полягає в тому, що вона забезпечена додатковими скатами, які утворюються за допомогою вальмових крокв, стикуються з коником двосхилим покрівлі. При зведенні вальмовой даху важливо вибрати правильне співвідношення параметрів.
Вам знадобиться
  • - крокви;
  • - коньковий брус;
  • - рулетка;
  • - пила;
  • - цвяхи;
  • - молоток.
Інструкція
1
Коли по периметру зовнішніх стін ви укладете мауерлат, виконайте розмітку центрального прямої ділянки даху. Саме тут будуть встановлені перші вальмовиє крокви, для яких знадобиться брус з прямокутним перерізом, залежних від розміру прольоту, навантаження на кроквяну систему з боку покрівельного покриття і проміжних прогонів.
2
Несучу конструкцію вальмовой даху починають робити після того, як встановлять двосхилий центральний ділянку даху. Сформуйте його гребеневим брусом і наслати кроквами. Відступите від торця будинку задану відстань і пристикують до коньковому брусу центральне вальмовое кроква. Іншим кінцем приєднаєте його на торцеву стіну до бруса верхньої обв'язки.
3
Відстань між кроквами залежить від типу обрешітки, висоти даху і наявності в даху вікон, або від розмірів плит утеплювача, вкладається між ними. Однак крок крокв не повинен бути менше 60см. На вузлах кріплення крокв до мауерлату обов'язково зробіть стикувальні горизонтальні врубки. Це дозволить забезпечити надійність з'єднання і передати навантаження на стіни через мауерлат.
4
Визначте середину торцевої стіни, щоб виконати розмітку центрального вальмового крокви. Потім встановіть заготовку крокви з запилом для посадки на верхню обв'язку. Притулите кроква до коньковому брусу (ще не відпиляну по довжині) і окресліть вертикальний запив. Потім відпиляти коньковий брус і пристикують до його торця центральне вальмовое кроква. Від центру бічних мауерлатів до коньковому брусу встановіть центральні крокви бічних вальм.
5
Для формування контурів вальмовой даху встановіть ще два кутових вальмових крокви. Прогін кутового крокви повинен бути довше, ніж прогін звичайного крокви, яке формує двосхилий ділянку даху. Поєднуючи елементи каркаса, не допускайте стиків внахлест. Нормальна передача навантаження здійснюється тільки при з'єднанні деталей в упор, коли одна впирається в іншу своїм поперечним перерізом. При з'єднанні же внахлест основне навантаження лягає на цвяхи, деформація яких викличе руйнування кроквяної системи.