Як приклеїти плитку на підлогу.

При ремонті приміщення особливу увагу варто приділити обробці підлоги. Для цієї мети в магазині можна знайти досить багато різних підлогових покриттів. Великою популярністю в даний час користується плитка для підлоги.
Інструкція
1
Підлогову плитку укладайте паралельно стінам. Даним способом укладати плитку можна в будь-яких приміщеннях. Перед тим, як наклеювати, розкладіть її на підлозі. Ви побачите, як плитка буде виглядати після укладки. Заздалегідь скоректуйте деякі недоліки. Врахуйте, плитка, яка покладена біля входу в приміщення і у видимому кутку, обов'язково повинна бути цілою. Не укладайте туди різаний матеріал, так як він він буде сильно псувати загальний вигляд.
2
В просторому приміщенні можна виконувати укладку діагонально. Даний спосіб складніший і менш економічний. Вам доведеться часто займатися підрізанням плитки. Починайте укладання підлогового матеріалу з порога. Потім просувайтеся углиб приміщення. Ряди від порога будуть ідеально рівними.
3
Після того як ви поклали плитку, почекайте добу до повного висихання клею. Потім приступайте до затірки швів. Для початку виконайте очистку їх від клейового розчину. За допомогою гумового шпателя шви заповніть спеціальним розчином - затіркою. Далі надайте йому форму. Якщо у вас немає під рукою спеціального шпателя з потрібним профілем, то використовуйте шматок круглого електричного кабелю або ковпачок від ручки. Ви можете використовувати затірку будь-якого кольору. Вона повинна добре поєднуватися з кольором плитки. Щоб колір затірки з часом не потьмянів, просочіть її спеціальним водовідштовхувальним складом.
4
На упаковці зазвичай вказують час, через який можна займатися видаленням з плитки надлишок затірки. Виконуйте цю вологою губкою. Після того, як розчин остаточно висохне, виконайте очистку плитки за допомогою жорсткої губки і тканини. У тих місцях, де вона стикається з раковиною, унітазом або ванною, а також в місці з'єднання стін з підлогою, використовуйте поліуретанові і силіконові герметики.
Красиво виглядають підлоги приміщень (особливо ванних кімнат та санвузлів), викладені підлоги плиткою. При сучасному розмаїтті асортименту плитки легко підібрати колірне рішення приміщення на свій смак (зазвичай продаються вже підібрані комплекти для підлоги та стін). Для наклеювання кахлю можна викликати майстра, а можна прикласти деякі зусилля і зробити ремонт самостійно.
Вам знадобиться
  • - плитка (кахельна або керамогранитная);
  • - шпатель зубчастий (з висотою зуба 8 мм);
  • - клей плитковий для підлогової плитки («Крепс», «Плитонит», «Форвард» і т.д.);
  • - ємність і міксер для замішування цементного розчину (якщо плитка кладеться на цемент);
  • - рівень;
  • - грунтовка;
  • - хрестики для плитки 3-5 мм.
Інструкція
1
Вирішивши викласти підлогу якого-небудь приміщення підлоги плиткою, потрібно спочатку розрахувати її необхідну кількість. Розмір стандартної плитки 30Х30 см, отже, площа однієї плитки - 0,09 кв.метра. Розділивши площа приміщення на 0,09, отримаємо необхідне число плиток. До цього числа слід додати 5%, т.к. необхідно враховувати можливі поломки і підрізання окремих плиток.
2
Придбану плитку замочують у воді на 8-10 годин для просочування її вологою і видалення повітря з пор. Це поліпшить адгезію (прилипання) плитки до викладаємо поверхні. Після замочування плитку просушують протягом 0,5-1 години, розклавши її на підлозі.
3
Далі очищають від пилу поверхню підлоги і внутрішню поверхню плитки. При необхідності підлогу грунтують, щоб вирівняти вибоїни або інші нерівності. Перш ніж починати наклейку, потрібно розкласти всю плитку на підлозі і подивитися, як вона буде виглядати, де потрібно підрізати окремі плитки. Не слід підрізати кахель, що укладається біля входу в приміщення і на відкритих місцях: тут повинні лежати цілі екземпляри, щоб не псувати естетичний еффект.Чаще всього плитку укладають паралельно стінам, але іноді вибирають діагональний спосіб укладання. Цей спосіб більш декоративний, але і більш складний у виконанні, т.к. вимагає дуже точної розмітки статі. Крім того, доводиться підрізати велика кількість плиток.
4
Зубчастим шпателем наносять на підлогу клей або цемент (шаром не товщі 7-8 мм), і починають укладати плитки ряд за рядом, користуючись рівнем. В стики вставляють хрестики для поділу швів.
5
Останній етап укладання плитки для підлоги - затирка швів спеціальної затіркою за допомогою гумового шпателя. Залишки затірки обережно видаляють шматком вологої поролоновою губки або ганчіркою.
Зверніть увагу
Не забудьте, що вам потрібно буде після закінчення роботи обережно вибратися з кімнати по свеженаклеенной плитці.
Корисна порада
Починати наклеювання плитки для підлоги зручніше від порога приміщення, поступово просуваючись всередину.