Як перевірити чіпсет.

Не кожен користувач ПК цікавиться «нутрощами» свого системного блоку. Як тільки комп'ютер виходить з ладу або викликає постійні збої в роботі операційної системи, деякі користувачі хочуть з'ясувати причину їх появи, вивчаючи склад «мізків» комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Everest Ultimate Edition.
Інструкція
1
Іноді причиною постійних збої в роботі є застарілі драйвери пристрою або їх повна відсутність. Якщо у вас є назва і модель пристрою, скачати драйвера можна з офіційного сайту. Куди гірше йдуть справи, коли перерахованого вище ні, тобто було загублено. Звичайно, можна скористатися викруткою, щоб зняти бічну кришку системним блоком і прочитати назву або модель платні, але є шляхи менш небезпечні.
2
На сьогоднішній день існує декілька десятків програм, які дозволяють побачити вміст комп'ютера без будь-якого втручання в роботу системи. До таких програм можна віднести Everest Ultimate Edition. Завантажити її можна з офіційного сайту http://www.lavalys.com/support/downloads.
3
Пройдіть по посиланню, перейдіть коліщатком миші до середини сторінки (блок Discontinued EVEREST Packages) і натисніть посилання Download навпроти однієї з останніх версій. Ця програма дозволяє використовувати її в обмеженою версією, т.к. вона є платною програмою. Визначення чіпсета вашої материнської плати досить і можливості безкоштовної версії.
4
Запустіть установку програми. Потім двічі клацніть лівою кнопкою миші на значку програми (на робочому столі або в меню «Пуск», розділ «Усі програми», Everest). У вікні програми ви побачите сторінку, розділену на 2 частини: у лівій частині відображаються розділи, а в правій частині їх вміст.
5
У лівій частині вікна програми розкрийте список «Системна плата», натиснувши на знак "+", і виберіть пункт «чіпсет». У правій частині програми ви побачите два розділи (види мостів) - виберіть «Північний міст». Під «Північним мостом» завжди мається на увазі назву чіпсета.
6
Тепер, коли ви дізналися назву чіпсета, перейдіть на офіційний сайт вашої материнської плати. У вікні пошуку введіть ваш чіпсет - вам стануть доступні драйвера для завантаження і подальшій установці.