Як розблокувати материнську плату.

Будь-яка материнська плата має функцію захисту паролем до завантаження операційної системи. У тому випадку, якщо корпус машини опломбований, вона гарантує неможливість для зловмисника принаймні залишитися непоміченим. Але нерідко цей захист доводиться знімати в цілком правомірних цілях - після придбання вживаної плати.
Інструкція
1
Ніколи не здійснюйте описану нижче процедуру відносно материнської плати, що належить не вам. Виняток становить випадок, коли з проханням про її здійсненні до вас звернувся особисто власник плати.
2
Переконайтеся, що комп'ютер, в який встановлена заблокована материнська плата, знеструмлений. Зніміть з його корпусу ліву бічну кришку.
3
Спробуйте знайти на материнській платі батарейку. На вигляд вона схожа на монету. Якщо її не видно, зніміть блок живлення. Ні в якому разі не упустите його на плату. Пошукайте батарейку під ним.
4
Не виявивши батарейку, спробуйте знайти чорний прямокутний модуль, на якому є слово "DALLAS" і зображення будильника.
5
Виявивши батарейку, поступите таким чином. Зніміть її, після чого приблизно на півхвилини закоротити контакти на материнській платі, призначені для її підключення (але ні в якому разі не саму батарейку!). Після цього, попередньо забравши з батарейного відсіку перемичку, встановіть елемент на місце в тій же полярності, в який він був встановлена до цього (зазвичай позитивним контактом вгору). Позитивний контакт у батарейки має значно більшу площу, ніж негативний. Цим вона відрізняється від сольового елемента AA, у якого співвідношення площ контактів протилежне.
6
Якщо замість батарейки встановлений модуль, знайдіть джампер з написом "CMOS Reset" або аналогічної. Гребінка для установки цього джампера має три контакти. Одне з його положень відповідає нормальній роботі, інше - скиданню. Переставте джампер з першого положення в друге, потримайте тридцять секунд, потім поверніть на місце.
7
Після скидання налаштувань CMOS включите комп'ютер, запустіть програму CMOS Setup, після чого відновіть настройки. При бажанні, встановіть новий пароль і запам'ятайте його.
8
Майте на увазі, що ряд новітніх процесорів Intel обладнаний функцією захисту паролем, непіддатливим скиданню таким чином. Пароль зберігається саме в процесорі, а не на материнській платі. Якщо є необхідність скинути пароль в такому процесорі, зверніться до представництва компанії Intel. Можливо, вам доведеться надати документи, що підтверджують, що компонент дійсно належить вам. В крайньому випадку, купите новий такий же процесор і встановіть на материнську плату його.