Як зробити меблі під старовину.

Ви задумалися про те, щоб як-небудь змінити простір своєї кімнати. Можливо, що старі предмети інтер'єру застаріли обшарпані й просто набридли а вкладати великі кошти в оновлення ви не плануєте. Тоді беріть в руки інструменти, подивитеся інтер'єрні журнали або сайти, присвячені ремонту, і надайте ваших меблів наліт благородної старовини за допомогою кракелюра.
Вам знадобиться
  • - двухшаговий кракелюрний лак;
  • - готовий орнамент або серветки;
  • - клей ПВА;
  • - кисті;
  • - акрилова фарба;
  • - акриловий лак,
  • - грунтовка на водній основі;
  • - шлифмашинка або смивка для фарби.
Інструкція
1
Зробіть самі меблі «під старовину», покривши деякі дерев'яні поверхні в кімнаті тонкої павутиною тріщин. Фарби та лаки з часом пошкоджуються, так що створіть штучне старіння за допомогою нехитрих пристосувань, куплених в художньому магазині.
2
Поміркуйте, що з меблів найкраще підійде для преображення. Почніть з невеликого предмета. Це може бути тумбочка, стілець або невеликий комод.
3
Звільніть меблі від ручок, замків та іншої декоративної фурнітури. Поставте підготовлений предмет інтер'єру на розстелені газети. Поряд меблі також прикрийте плівкою або газетами, буде пильно.
4
Очистіть поверхню меблів від старого лаку або фарби. Якщо ви працюєте в спеціальному або добре провітрюваному приміщенні, то можна скористатися спеціальною смивкой для лаків і фарб. При розчиненні старого шару буде стояти сильний запах. Роздулася фарбу соскребіте шпателем. Звільнилася поверхню добре відшліфуйте грубозернистою шкіркою. Щоб наждачний папір не забивалася, періодично змочуйте її у воді. Старе лакове покриття можна видалити шліфмашінкой. Буде пилова, зате швидко.
5
Загрунтуйте дерев'яної основу водної просоченням. Потім покрийте першим шаром, тобто акриловою фарбою. Цей колір у вас буде основним і добре видним.
6
Прикрасьте поверхню меблів або готовими орнаментами, або їх можна вирізати з дво- тришарових серветок. При роботі з серветками майте на увазі, що підготовлений малюнок виходить прозорим. Він повинен накладатися на дуже світлу чи білу основу. А якщо ви уже покрили дорого темною фарбою, то обведіть контури орнаменту та пофарбуйте основу світлим кольором. І в точності на ці місця приклейте візерунок на клей ПВА.
7
Просушите ваше виріб і нанесіть на нього кракелюрний лак з пляшечки з написом «крок №1». Наносіть лак рівномірно мазками, намагайтеся не потрапляти два рази по одному місцю. Дочекайтеся неповного висихання лаку, він повинен бути трохи липким на дотик. Візьміть пляшечку з написом «крок №2». Пофарбуйте виріб другим шаром. Чим товстіший шар лак і менше час висихання між шарами, тим крупніше вийдуть тріщинки.
8
Візьміть готову патину або Найстаріші тіні для повік на м'яку ганчірочку і втирайте в сітку, отриману при розтріскування верхнього шару лаку. Тріщинки стануть чітко вираженими. Закріпіть вийшов результат прозорим акриловим лаком.
9
Пригвинтите нову або стару фурнітуру до готового виробу.