Як викинути градусник.

Дуже часто люди розбивають побутові ртутні градусники. Секундне замішання - і ось вже на підлозі осколки скла і блискучі кульки ртуті. Що робити в такій ситуації, щоб не завдати шкоди собі та своїм близьким?
Вам знадобиться
  • гумові рукавички, хлорка, марганцівка, вода, мило, скотч
Інструкція
1
Обмежте місце, де був розбитий градусник. Не дозволяйте нікому входити в кімнату: ртуть має властивість прилипати до підошов, тому її дуже легко рознести по всій квартирі. Ізолюйте дітей і домашніх вихованців у далеких кімнатах.
2
Приступайте до збору ртуті. Надіньте гумові рукавички, щоб виключити зіткнення ртуті з шкірою. Не викидайте розбився градусник у відро для сміття або в сміттєпровід, бо ртуть швидко випаровується і наповнює повітря отруйними речовинами.
3
Чи не підмітайте ртуть за допомогою віника: його прути размельчат ртутні кульки, і збирати їх буде дуже складно. Не використовуйте пилосос для збору ртуті. Цим ви посилити її випаровування, а пилосос не можна буде більше використовувати (він стане рознощиком ртутної пари).
4
Закрийте усі вікна і двері, щоб не було протягу. Кульки ртуті чуйно реагують на найменший подув повітря, закочуючи в самі недоступні куточки приміщення.
5
Для збору кульок ртуті скористайтеся гумовою грушею, шприцом без голки або мокрою газетою. Дуже зручно збирати ртуть на лейкопластир чи скотч. Потрібно знайти всі ртутні кульки, навіть найдрібніші. За необхідності слід використовувати ліхтарик. Не зводьте ртуть в каналізацію, так як рідкий метал осяде в каналізаційних трубах, які очистити практично неможливо.
6
Після того як ртуть зібрана, відкрийте вікна і як слід провітріть приміщення. Обробіть місце "аварії" розчином хлорки або марганцівки. Розчин повинен бути дуже концентрованим, тоді залишки ртуті окислятся і перестануть бути летючими. При відсутності хлорки або марганцівки приготуйте для прибирання гарячий мильно-содовий розчин: 40 грамів соди і 50 грамів дрібно натертого мила на літр води.
7
Покладіть зібрану ртуть в скляний пухирець з холодною водою і щільно закрийте кришкою. Цю ємність, як і залишки градусника, слід віддати представникам установи, яка займається демеркуризації приміщень.