Як виставити запалювання на ЗІЛ. Як встановити запалювання на зіл508.10.

Автомобіль ЗІЛ-130, 131 було одним з наймасовіших на наших дорогах. І сьогодні їх власники не поспішають списувати авто в утиль, доглядають за ним, ремонтують .... Іноді потрібно виставляти запалювання на ЗІЛ. Це потрібно зробити після ремонту двигуна із заміною деталей поршневої групи, деталей приводу газорозподільного механізму, заміною приводу самого переривника-розподільника або датчика імпульсів (залежно від того, яка система запалювання встановлена на вашому автомобілі - контактна або безконтактна).
Інструкція
1
Отже, ремонт завершений: зношені деталі замінені, на двигун встановлено навісне обладнання, а він сам поставлений на місце, закріплений, електрообладнання підключено, акумуляторна батарея підключена. Пора приступати до установки зажіганія.Викрутіте свічку першого циліндра і вставте в отвір тампон з паперу. Повільно обертайте колінвал ручкою (кривим стартером) до моменту, коли поршень першого циліндра прийде в верхню мертву точку (ВМТ) такту стиснення. Про це нас інформує паперова пробка, яка з невеликим бавовною буде викинута з свічкового отвори. Поєднайте мітку на шківі коленвала з міткою ВМТ на гребінці, встановленої на кришці распредшестерен.
2
Встановіть привід розподільника (датчика імпульсів). Для цього опустіть його в отвір блоку циліндрів двигуна і сумістите отвір на нижній пластині приводу з різьбовими отворами на блоці циліндрів. При цьому вісь отвору на верхній пластині приводу не повинна відхилятися від паза на валу приводу більше, ніж на 15 градусів (плюс/мінус). Паз розташуйте зі зміщенням в сторону переднього торця блоку циліндрів.
3
Переконавшись, що привід встановлений правильно, закріпіть його болтами. Колінвал повертайте до моменту, коли мітка на шківі встане навпроти однієї з міток, розташованої між цифрами 3 - 6 гребінки (інсталяційний кут випередження запалювання). Регулювальними гвинтами встановіть верхню пластину октан-коректора на позначку «нуль» шкали на нижній пластині. Зафіксуйте це положення, вставте переривник-розподільник в привід так, щоб октан-коректор був розташований вгорі. Положення бігунка вкаже вам, де знаходитиметься провід першого циліндра на кришці розподільника.
4
Повертаючи переривник за корпус, добийтеся такого його положення, при якому гасне контрольна лампочка, тобто до моменту отжатия кулачками вала рухомого контакту. Знайдіть момент подачі іскри на свічку першого циліндра. Зафіксуйте корпус переривника-розподільника в цьому положенні.
5
Встановіть кришку і вставте в її отвори високовольтні дроти. Спочатку провід першого циліндра, а потім дроти інших циліндрів в порядку їх роботи 1 - 5 - 4 - 2 - 6 - 3 - 7 - 8. Підключіть центральний провід до котушки запалювання.
6
Перевірте працездатність системи запалювання, тобто наявність іскри між центральним проводом та блоком циліндрів. При контактній системі запалювання розмикати контакти переривника. При безконтактній системі включайте/вимикайте запалювання за допомогою ключа. Електростартером запустите двигун. Після його прогріву остаточно перевірте роботу запалювання. Якщо залишилися проблеми, проведіть регулювання системи запалювання октан-коректором.
Зверніть увагу
У разі нещільної установки проводів при наявності зазорів між гніздами в кришці розподільника і наконечниками високовольтних проводів може статися пробій пластмасовою кришки розподільника і, як наслідок, виникнуть збої в роботі системи запалювання. Перед установкою свічок необхідно перевірити зазор між електродами і зробити його 0,5 - 0,65 мм.