Як оцінити вишивку.

Вишивання хрестом стає все більш популярним, і тому якісно виконані роботи коштують досить дорого. Є безліч сайтів, що спеціалізуються на продажу та купівлі вишитих картин, але щоб розмістити на них готовий виріб, потрібно встановити ціну, яка складається з декількох складових.
Інструкція
1
Порахуйте кількість хрестиків в роботі. Якщо вишивка прямокутна і виконана суцільним візерунком без «просвітів», просто помножте кількість хрестиків по вертикалі на кількість по горизонталі. Якщо в роботі є невишітие ділянки, на око визначите їх кількість, відніміть із загального.
2
Розрахуйте коефіцієнт складності роботи. Стандартною вважається вишивка середніх розмірів, виконана 15-20 квітами на білій канві без додаткових елементів декору. Коефіцієнт складності такої роботи складає 1.
3
Порахуйте кількість відтінків ниток, використовуваних в роботі. Якщо у вишивці задіяно менше 25 кольорів, коефіцієнт складності і раніше становить 1. Пам'ятайте, що використання меланжу (з'єднання двох відтінків в один) вважається окремим кольором. При використанні у вишиванні більше 25 різних відтінків цей коефіцієнт складності збільшується на 0,05 за кожні додаткові 5 кольорів.
4
Розгляньте уважно схему. Якщо хрестики розкидані по всій вишивці, додайте до коефіцієнта 0,1-0,15. Якщо хрестики одного кольору згруповані в суцільні області, можна зменшити коефіцієнт складності, віднявши від нього 0,2.
5
Скоректуйте коефіцієнт складності з урахуванням характеристик канви. По-перше, вишивати на темній тканині складніше, тому, якщо канва чорна, додайте до коефіцієнта 0,2-0,25. Якщо канва біла, нічого додавати не потрібно. По-друге, врахуйте щільність тканини. Канва з розміром хрестика Aida 14 вважається базовою, якщо вона дрібніше, додайте 0,25, якщо крупніше, відніміть 0,2.
6
Якщо готова робота доповнюється французькими вузликами, бекстічем, швом рококо, додайте до коефіцієнта 0,2.
7
Присвойте вишивці своєрідний «особистий коефіцієнт». Він дуже суб'єктивний, але й оцінити готовий виріб за ринковими розцінками неможливо. Якщо процес вишивання доставляв вам задоволення, ви не мучилися над останніми хрестиками, добавка становить 0. Якщо ж ви відчували незручності і витратили на роботу більше часу, ніж планували, підвищіть коефіцієнт складності в розумних межах.
8
Обчисліть вартість готової роботи за формулою: ціна = кількість хрестиків * коефіцієнт складності * ціна 1 хрестика + вартість робіт з оформлення + вартість матеріалов.Помніте, що ціна 1 хрестика становить приблизно 75 копійок. Вартість робіт з оформлення дорівнює ціні рами (якщо ви вставляєте самі) або розміром рахунки за послуги багетній майстерні. Вартість матеріалів - це сума витрат на канву і нитки або ціна готового набору.