Як включити загальний доступ до папки.

Вебмайстрам порою потрібна зміна прав доступу на папки та файли хостингу. Для чого це потрібно? Від рівнів доступу залежить можливість папки бути зміненою ким-небудь з боку. Наприклад, щоб користувачі могли завантажувати фото на сайт або форум, потрібно відкрити загальний доступ до папок зображень.
Інструкція
1
Найбільш простий варіант - зробити це через менеджер файлів в Cpanel хостингу. Перш за все потрібно авторизуватися в Cpanel і вибрати в меню той менеджер, який звичніше - стандартну або стару версію без підтримки скриптів.
2
Увійшовши в менеджер файлів, слід вибрати папку, права доступу до якої потребують змін. Якщо вам потрібно відкрити доступ для фото, то це папка images і т.д. Остання права колонка perms показує поточний рівень доступу.
3
Якщо позначення цифр вам добре знайомі, то виділивши рядок з папкою, потрібно натиснути на колонку з правами, поміняти число і зберегти кнопкою save. Для дозволу загального доступу використовуються цифри 777.
4
Другий варіант також простий - зміна доступу шляхом редагування властивостей папки. Знову буде потрібно виділити потрібний рядок в менеджері, після чого натиснути правою кнопкою миші по папці.
5
Відкриється меню, в якому серед інших пунктів є change permissions, що означає «зміна прав доступу». Натисніть на цей пункт меню. На допомогу вам відкриється табличка, яка підкаже позначення цифр. Самі цифри означають конкретні дії - читання, запис, виконання і залежно від кількості поставлених галочок навпроти пунктів - користувач, група, весь світ - обмежать або відкриють доступ до цієї конкретної папці.
6
За умовчанням стоїть 755, яке обмежує дії користувачів щодо папки. Після постановки галочок навпроти заборонених пунктів, цифри автоматично змінять значення на 777 - це і означатиме загальний доступ.