Як зробити з залу кухню.

Люди проводять на кухні досить велику частину свого життя. Тому хочеться, щоб цей простір будинку було красивим, затишним, просторим і функціональним. Іноді, щоб домогтися бажаного, необхідно поєднати приміщення в квартирі, наприклад кухню і зал.
Інструкція
1
Уявіть собі, яким ви хочете бачити нове приміщення. Складіть чіткий малюнок або план майбутньої переробки. Якщо не можете самостійно зробити проект, запросіть дизайнера. Краще довіритися в цьому питанні професіоналам, так як потрібно правильно підібрати матеріали і врахувати всі дрібниці: хто проживає в квартирі, як часто ви приймаєте гостей, чи потрібна вам велика робоча частина кухні або можна обійтися маленьким робочим столом.
2
Продумайте деталі інтер'єру (як будуть поєднуватися між собою кухонний гарнітур, обідній стіл і м'які меблі з технікою). Особливо ретельно підійдіть до перепланування комунікацій на кухні.
3
Врахуйте, якщо ви збираєтеся переносити стіни, особливо несучі конструкції, то за законом вам потрібно отримати спеціальний дозвіл, а це досить складно. Дозвіл не потрібно отримувати в наступних випадках: косметичний ремонт житлового приміщення, споруда або демонтаж вбудованих шаф, переміщення в межах кухні електричного обладнання, зміна санітарно-технічного обладнання, яка не веде до його переміщення в просторі. Таким чином, якщо ви плануєте переносити стояки і каналізаційні труби, вам також буде потрібно спеціальний дозвіл.
4
Проведіть необхідні комунікації: електричні кабелі, каналізаційні труби, витяжку. Провід для електричної печі можна прокласти по верху і закрити його навісною стелею. А труби для зливу по підлозі, але врахуйте, що кімната стане дещо нижче. Можна протягнути пластикові труби спочатку уздовж стіни, а потім через вхідні двері колишньої кухні в зал, при цьому доведеться труби заховати під невеликий подіум, вийде сходинка при вході на нову кухню.
5
Стояки в колишній кухні зашийте гіпсокартоном, але обов'язково так, щоб можна було в будь-який момент дістатися до труб. Для електро- і сантехнічних робіт краще запросити фахівців, так як необхідно врахувати багато чого: певний кут нахилу для стоку, правильне перетин електричного кабелю, розетки і т.п.
6
Займіться облаштуванням робочої зони кухні. Залежно від приміщення, можна вибрати кухню-острів, яка добре вписується і великий простір, або кутову (L - планування), вона не тільки відокремить робочу зону від зони відпочинку або їдальні, а й дозволить організувати стійку для перекусів. Також можна зробити планування в одну лінію, що дасть можливість максимально збільшити область, призначену для вітальні або їдальні.
7
Виділіть кордон між двома зонами (якщо ви плануєте в новому приміщенні поєднувати і кухню, і вітальню або їдальню). Це можна зробити декількома способами. Наприклад, перепадом рівня підлоги. Сходинка перед входом на кухню - і перепад готовий. Зонування можна здійснити і за допомогою підвісної стелі, арочного прорізу, колони. Різні підлогові покриття - теж непоганий варіант для поділу двох зон. Можна використовувати і світлове рішення. У робочій зоні - галогенні або точкові світильники, в зоні відпочинку або їдальні - денне світло і загальне освітлення ввечері. І, звичайно, оформлення віконних прорізів шторами.
8
Врахуйте, що, швидше за все, вам доведеться міняти всі кухонні меблі та обладнання, так як у великому просторі ваша кухня буде виглядати по-іншому. Використовуйте вбудовану кухонну техніку.