Як здати кров на гормони щитовидної залози.

Рання діагностика захворювань щитовидної залози і своєчасно розпочате лікування, дозволяють уникнути хірургічного втручання і нормалізувати порушені функции. Для обстеження функції щитовидної залози лікар-ендокринолог призначає ультразвукову діагностику та аналіз крові, до якого слід ретельно підготуватися, щоб результати були максимально достовірними.
Вам знадобиться
  • - консультація ендокринолога;
  • - направлення на аналізи та УЗД.
Інструкція
1
Щоб обстежити функцію щитовидної залози, зверніться до ендокринолога. Отримайте направлення на УЗД і на аналізи. Аналіз на гормони проводиться в ранкові години, строго натщесерце. Вам призначать аналіз крові на гормон Т3 і Т4. Найчастіше цього буває достатньо, щоб поставити правильний діагноз і визначити тактику лікування.
2
Якщо ви приймаєте гормони щитовидної залози, то вам їх перед обстеженням скасують. L-тироксин скасовується за 14-16 днів до здачі аналізів, трийодтиронін - через один тиждень. Трийодтиронин виводиться з організму за 3-4 дні, тому його скасування лікар може призначити за даний період. Ні в якому разі не припиняйте прийом гормонів самостійно. Це може призвести до непередбачуваних наслідків і доведеться проводити екстрену операцію.
3
За добу до аналізу виключіть фізичні навантаження стреси, Не приймайте алкоголь повністю відмовтеся від кави та чаю, від усіх лікарських засобів, які ви приймаєте. Попередньо отримаєте рекомендацію врача.
4
В день обстеження не вживайте навіть воду. Це дозволить провести максимально ефективне обстеження. Перед здачею аналізу заспокойтеся, якщо ви швидко йшли і поспішали, то протягом 30-40 хвилин посидите в розслабленому стані і тільки потім заходите в кабінет лабораторних досліджень.
5
Один аналіз крові дозволяє визначити Т3 загальний і вільний, Т4 загальний і вільний, ТТГ - це тиреотропний гормон, а також антитіла до тіроксінпероксідазе, до тиреоглобуліну, кальцитонін.
6
Якщо у вас немає захворювань щитовидної залози, то ТТГ буде дорівнює 0,4-4,0 мед/л, Т3 - 2,6-5,7 пмоль/л, Т4 - від 9 до 22 пмоль/л . Відхилення в показаннях можуть з достовірністю говорити про захворювання щитовидної залози, яких налічується кілька десятків.
7
Аналіз на гормони готується протягом 24 годин.