Як зарядити рацію.

Портативні рації незамінні в турпохід, на спортивному змаганні - скрізь, де потрібно незалежність від мереж стільникового зв'язку. Аналогічно телефонами, багато з них живляться від акумуляторів, які потребують періодичної зарядці.
Інструкція
1
Придбайте два однакових акумулятора або комплект перезаряджаються батарей. Вони повинні підходити до вашої рації як по електричним параметрам так і за форм-фактором.
2
У випадку, якщо придбані вами акумулятори є літій-іонними, літій-полімерними, літій-залізними або аналогічними, що містять літій у будь-якому вигляді, застосовуйте для їх зарядки тільки фабричні пристрою. До свинцевим, нікель-кадмієвих та нікель-метал-гідридним акумуляторам підходять і саморобні зарядні пристрої.
3
Зарядите за допомогою зарядного пристрою спочатку один акумулятор або комплект, потім інший. При зарядці керуйтеся рекомендаціями виробника батарей відносно значення зарядного струму і тривалості операції.
4
Встановіть один з комплектів у рацію. Після того як його заряд витратиться, змініть його на інший, а попередній поставте на зарядку. Надалі завжди користуйтеся одним комплектом, поки інший заряджається, а потім міняйте їх місцями.
5
За допомогою спеціального приладу, що складається з вольтметра і навантаження, виявляйте в комплекті зношені елементи. Замінюйте на нові тільки їх, а не весь комплект. Але якщо акумулятори є літієвими, і весь комплект поміщений в єдиний корпус, при зносі міняйте його цілком.
6
Деякі рації комплектуються спеціальними зарядними підставками. Вони аналогічні базам, на які встановлюються трубки DECT-телефонів, проте, на відміну від останніх, нічого, крім зарядного пристрою, не містять. Деякі з них дозволяють одночасно заряджати акумулятори в двох однакових раціях. Залишайте станції на зарядку в таких пристроях на ніч, коли ними все одно не користуються. Ні в якому разі не ставте рацію в зарядну підставку, якщо замість акумуляторів в неї встановлені звичайні лужні батарейки.
Зверніть увагу
При використанні рації для відповідальних цілей рекомендується навіть при застосуванні акумуляторів мати напоготові комплект свіжих батарейок.