Як загартовувати малюка. Як загартовувати однорічної дитини.

Любов до здорового способу життя можна прищеплювати маляті з раннього віку. Для формування міцної імунної системи, профілактики простудних захворювань і гармонійного розвитку дитини необхідні загартовування.
Інструкція
1
Переконайтеся перед початком гартують, що малюк повністю здоровий. Ідеальний час для початку загартовування - літо, коли стоїть тепла погода з мінімальними температурними коливаннями. Процедури необхідно проводити регулярно, поступово збільшуючи їх тривалість.
2
Починайте загартовування з повітряних ванн. Оптимальна температура повітря в кімнаті дитини 20 - 22оС. Протягом дня 4 - 5 разів провітрюйте приміщення, але в цей час малюка в кімнаті не повинно бути. Залишайте немовляти без одягу на кілька хвилин під час переодягання. Також повітряні ванни можна поєднати з грудним годуванням, малюк буде активніше смоктати груди і не засинати.
3
Здійснюйте прогулянки з немовлям по 10 - 15 хвилин і доведіть їх до 1,5 - 2:00 2 рази на день. Температура на вулиці не повинна бути нижче 15оС. Якщо кілька днів стоять сильні морози, то замініть прогулянки сном в колясці на балконі.
4
Приступайте до водного загартовуванню з другого місяця життя дитини. Ранок почніть з умовно водою температурою 26 - 28оС і з часом знизьте її до 20оС. Обтирайте тіло дитини змоченим у воді махровим рушником. Температура води для початку повинна бути 34оС, потім знижуйте її по 0,5оС щодня до 23оС. Однорічній дитині обливайте ноги прохолодною водою (почніть з 30оС і доведіть до 20оС).
5
Поставте або посадіть малюка у ванну і поливайте його з ковша, спочатку ноги і сідниці, а потім груди, живіт і плечі. На голову лити воду не потрібно. Таку процедуру можна проводити з півроку життя дитини після ранкової гімнастики. Температура води повинна бути 35оС. Влітку знижуйте по 1оС через 3 дні, а взимку - через 6 днів і зупиніться на 28оС.
6
Здійснюйте щоденні світло-повітряні ванни в 10 - 11 годин ранку і після 16 години вечора. Починайте загартовування при температурі 22 - 24оС в півтіні. Спочатку відкрийте малюкові ніжки, на інший день - животик і т.д. На голові дитини завжди повинен бути чепчик. Через тиждень роздягніть дитини повністю на кілька хвилин.
7
Підбирайте гартують процедури залежно від емоційного стану дитини. Для збуджуваним дітей підходять заспокійливі ванночки і теплий чай перед сном, а для спокійних - обливання, підбадьорливий душ. Перетворюйте загартовування в гру, щоб малюк отримував від цього задоволення.
Загартований немовля набагато рідше засмучує своїх батьків простудними захворюваннями. Нескладні гартують процедури тренують всі системи організму малюка. Зміцнюється імунітет, тренується серцево судинна система, посилюється обмін речовин - організм загартованого дитини з успіхом протистоїть вірусним атакам навіть у розпал грипозної епідемії. Сонце, повітря і вода - найкращі друзі немовляти!
Вам знадобиться
  • -солнце;
  • -повітря;
  • -вода;
Інструкція
1
Як гартувати грудного дитини . Солнце.Прі нестачі ультрафіолету в організмі немовляти виникає дефіцит вітаміну D. Прогулянки на свіжому повітрі - прекрасний спосіб отримати потрібну дозу ультрафіолету і активізувати вироблення вітаміну D.К сонячних ванн дитини потрібно готувати поступово. Перші сонячні ванни потрібно проводити в тіні дерева або спеціального тенту при температурі повітря не нижче 22 градусів Цельсія. Починати потрібно з трьох-чотирьох хвилин, поступово збільшуючи тривалість сонячної ванни. Голова дитини обов'язково повинна бути прикрита панамкою. Слідкуйте за станом дитини під час прийняття сонячної ванни. При перших ознаках дискомфорту чи занепокоєння процедуру бажано перервати.
2
Як гартувати грудного дитини . Воздух.Обеспечьте дитині можливість якомога частіше перебувати на свіжому повітрі. Вирушаючи з малюком на прогулянку, чи не кутайте його. Одягаючи його на прогулянку, дотримуйтеся простого правила - одягу на дитині має бути стільки ж шарів, скільки і на вас, плюс ще один шар. Не варто лякатися прохолодної погоди. Єдина неприйнятна погода для прогулянок немовляти - це вітряна погода, а також мороз нижче 15 градусів Цельсія. Всі інші погоди прекрасно підходять для прогулянок з маленькою дитиною. Не забувайте забезпечувати приплив свіжого повітря в приміщення, в якому знаходиться немовля. Як мінімум чотири-п'ять разів на день потрібно провітрювати кімнату, а в літній період бажано тримати вікна відкритими постійно. При цьому потрібно стежити за тим, щоб в кімнаті не виникало протяг.
3
Як гартувати грудного дитини . Вода.Водние процедури - прекрасний засіб для загартовування малюка. До перших водним гартують можна віднести щоденні гігієнічні ванни. Для посилення ефекту не варто робити воду у ванні дуже гарячою. Діти до року комфортно почувають себе при температурі води 36-37 °. Закінчувати купання бажано обполіскуванням водою, яка на пару градусів прохолодніше, ніж в ванной.Помімо гігієнічних ванн гартувати грудного дитини можна за допомогою вологих обтирань. Обітріть дитини м'якою фланеллю, змоченою в теплій воді, потім розітріть його м'яким пухнастим рушником до появи легкого почервоніння шкірних покривів. Температуру води для змочування фланелі поступово знижують, від 32-33 ° до 28-27 °. Тривалість процедури загартування - 5-6 хвилин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gv38t8Aq_aQ
Зверніть увагу
Не можна починати гартують процедури, якщо дитина хвора на простудні захворювання.
Корисна порада
Перш ніж приступати до процедур, що гартують, проконсультуйтеся з педіатром для виявлення можливих протипоказань.