Як подружити кішку і кошеня. доросла кішка уживається з маленьким кошеням.

Рано чи пізно дві кішки знаходять спільну мову і уживаються один з одним. Проте чекати того щасливого дня примирення, коли пройде ревнощі і недовіру, необов'язково. Спробуйте взяти ситуацію під контроль. Якщо перше знайомство дорослої кішки і кошеня пройде гладко, вам не доведеться постійно хвилюватися за новоприбулого маленького вихованця.
Вам знадобиться
  • Нова миска для кошеняти, новий котячий лоток, іграшка для дорослої кішки, рушник
Інструкція
1
Не поспішайте негайно знайомити двох вихованців. Кішки будуть адаптуватися один до одного довго. Якщо кошеня щойно привезли, а ваша кішка про подібний «зраді» з боку господині або господаря не підозрювала, прояви агресії не минути. Цілком ймовірно, кішка буде шипіти на кошеня, не давати йому проходу і навіть може накинутися на нього. Привчайте кішку до думки, що в будинку буде жити ще одна істота, поступово. Виділіть для кошеняти окрему кімнату і не пускайте в неї вашу кішку. Не давайте їм двом бачитися один з одним. Прямий зоровий контакт стане додатковим стресом і, можливо, призведе до бійки. Нехай поживуть пару днів у різних приміщеннях.
2
На наступний день після прибуття кошеня дайте вашій кішці принюхатися до нього через двері. Тоді доросла кішка звикне до нового запаху. Через кілька днів поміняйте їх двох місцями. Давайте кошеняті можливість кілька годин побродити по квартирі, звикнути до навколишнього оточення. А доросла кішка буде в цей час спостерігати за кошеням крізь щілину під дверима і звикати до його виду.
3
Змішайте запахи кішки і кошеня. Для цього візьміть невеликий рушник, зволожите його і укутайте в нього кошеня. Рушник збереже його запах. Після цього потріть їм дорослу кішку.
4
Тепер вже пора знайомити ваших вихованців. Обов'язково дайте кошеняті зрозуміти, що ваша кішка тут головна. Коли ви годуєте своїх вихованців, спочатку покладіть їжу дорослої кішці, а потім вже і кошеняті. Годуєте їх на нейтральній території, найкраще на кухні. Купіть для кошеняти свою окрему миску для води та їжі, але годуєте їх поруч (спочатку бажано, щоб між ними знаходилася якась перегородка). Слідкуйте за тим, щоб кошеня не крав корм з чужої миски. Поступово зближує миски. Не забудьте також купити ще один котячий лоток, кішці і кошеняті потрібні індивідуальні туалети.
5
Звертайте підвищену увагу на дорослу кішку, подаруйте їй іграшку у вигляді мишки або купіть їй смачне ласощі. Одним словом, кішку потрібно «підкупити». Чи не обділений увагою, ласкою і турботою, ваш вихованець стане більш терпимим по відношенню до кошеняті. З часом ви зможете приділяти обом кішкам рівну увагу.
6
Майте на увазі, що кішки можуть сильно розрізнятися характерами. Можливо, ви сподіваєтеся на справжню котячу дружбу. На жаль, вона виникає не в 100% випадках. Але при будь-якому розкладі з часом кішка і кошеня почнуть ладнати один з одним і перестануть завдавати господареві неприємності. А ось якщо у вашої кішки раптом прокинуться материнські інстинкти, хвилюватися вам зовсім не про що.